Suni Güneş
Mahfi

Suni Güneş

Reklam

Başka diyarlara bakar hep insanların gözleri. O diyarların hasretini çeker yürekleri. Sanki ruhları o diyarlardan koparılmış da şu an yaşadıkları suni ortama itilmiş. İnsanlar, bu suni ortamda verdikleri mücadeleye yaşam mücadelesi diyorlar ama bunun adı işkence.

İnsanların yaşam manzaraları karanlık ve sıkıntılı. Çünkü duygularıyla değil de belli bir mantık içerisinde yaşıyorlar. Manevi ve fikri açıdan kuvvetli olmaya değil de maddi açıdan kuvvetli olmaya gayret ediyorlar. Bir ana bir ömür sığdırmak yerine geleceğe yönelik planlar yaparak ömür tüketiyorlar. Hep bir şeylerin beklentisi içerisindeler. Yaşamı akışına bırakmak yerine daima yaşamlarına müdahale ediyorlar. Başkalarının yaşamına müdahaleye ise bayılıyorlar.

Yaşamda hangi istikamete gideceğini şaşıran insanların günleri büyük bir uyuşukluk içerisinde geçiyor. Gidecekleri istikametin karanlık olacağından korkan insanlar, yaşamlarına yenilik getirecek adımları atmaktan korkuyorlar. Oysa aydınlığın yolu karanlıktan geçer. Alışkanlıklarından oluşan zincire yapışarak yaşamak kolaylarına geliyor.  

İnsanlar, kendi istedikleri tarzdan daha fazla başkalarının istedikleri tarzda yaşamak zorunda kaldıklarından gerçek hayat canlarını sıkıyor. Düşündüklerini gerçek yaşama aksettirme imkanını elde edemediklerinden yaşamı kafalarında yaşamayı daha çok seviyorlar. İnsanların canlarını en fazla sıkan ise kendilerini anlayabilecek bir muhatap bulamamaları.

Kendilerini başka diyarlarda sürgün gibi hisseden ve gerçek güneşin sıcaklığını ruhlarına hiçbir zaman aksettiremeyen insanların yaşamlarındaki suni güneşi para olmuş. Para ile aslında ceplerini değil, ruhlarını ısıtmak istiyorlar. Bu nedenle paraya büyük kıymet veriyorlar. Paraları olduğu sürece her şeyin hakları olduğunu düşünüyorlar.

İnsanlar, suni güneşle de olsa yaşamayı başarıyorlar. Nesilleri tükenip gitmiyor. Ama yüreklerinde merhamet, ah de vefa, acıma gibi duygular olmadan. Suni güneşlerinin esiri olarak.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır Hakkında Flaş Gelişme! 1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi!
Deniz Çakır Hakkında Flaş Gelişme! 1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi!
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları