Eylül

Eylül

Sen körpe bir fidan idin, tertemiz gözlerle bakıyordun kirden pas tutmuş dünyaya. Ilgıt ılgıt cennet kokardın. Tertemiz yüreğinle yaşama dair tertemiz hayaller kurarken nerden bilebilirdin bir sapığın insanlık dışı şehvetinin kurbanı olabileceğini.

Senin acı haberini aldıktan sonra çiçeklere baktım da çiçekler, boynunu bükmüştü Eylül.

Nasıl bükmesinler ki?

Dünyanın en narin çiçeği zalimce koparılmıştı hayattan. Gücendi çiçekler bize sana sahip çıkamadığımız için. Çiçekler artık eskisi gibi kokmuyor Eylül.

Göz bebeklerinin ışığı aydınlatırdı hayatı, sevgi dolu yüreğinle söndürürdün içimizdeki kini. O sevecen ve neşe dolu halinle nazlı bir kuğu gibi iken sana kıydılar ya Eylül, şimdi hayata dair ne varsa her şey suskun, yürekler ise bu vicdansızlık karşısında titriyor.

Biz, kendi küslüklerimizin, ayrılıklarımızın, kavgalarımızın derdine düşmüşken senin imdat çığlıklarını duyamadık Eylül. Sesine ses veremedik, el uzatıp seni kurtaramadık o zalimin elinden. Af dilemeye yüzümüz yok ama bizleri affet Eylül.

Senin acı haberini aldığımızda canımız öyle yandı, yüreğimiz alevler içinde öyle kavruldu ki yaşadığımız çaresizlik karşısında bin kere öldük de yine de senin için bir şey yapamadık Eylül.

Ya annen Eylül, sana doyamadan sana veda eden annen. Ciğerlerinden canlı canlı parçalar kopan annen. Yüreğinde hiçbir şeyin dindiremeyeceği acıyla göz pınarlarından yaşlar akıtan annen. Artık her sabah sensiz uyanacak, etrafına baktıkça seni göremeyecek ve sonra insanlık utancı başına gelen o olay aklına gelecek ve her seferinde ciğerleri dağlanacak, paramparça olacak annen.

Sen, ölümün ne olduğunu bilmeden vahşice öldürüldün ya Eylül, yüreğimize bir mızrak saplandı. Yüreğimizden hiçbir zaman çıkmayacak ve yüreğimizi her daim kanatacak mızrak. Sen, başına gelenlerden hiçbir zaman utanma Eylül. Bırak insan olarak biz utanalım. Sen hala tertemiz ve masumsun.

Leke mi?

O leke senin alnına değil, insanlığın alnına çalındı Eylül.

Bizim, hakkını helal et demeye yüzümüz yok ama sen, yine de hakkını helal et Eylül.

Seni hiçbir zaman unutmayacağız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!