Kulaklarımızdaki Ses Kayıtları

Kulaklarımızdaki Ses Kayıtları

Etrafımızdaki hiçbir şeye değer vermiyoruz. İnsanlar, ağaçlar, kuşlar, bahar, kış, yaz, hatta en sevdiklerimiz dahi bizler için değersiz. Etrafımızda ne varsa değersiz bir ot gibi çiğniyoruz. Çünkü kendimize değer vermiyoruz. Kendi kendimizin ayrık otu olmuşuz.

Baharın geldiği bugünlerde oturun bir ağacın karşısına ve ağacın yeniden canlanışını izleyin. Bu ağaç ile yaşamlarınız arasında bir bağ kurun. Bu ağacın bir kaç ay önceki hali gibi kupkuru olan yaşamlarınızı tıpkı şimdi canlanan bu ağaç gibi canlandırabilirsiniz. Yeter ki kendinize inanın ve kendinize değer verin. Kanayan yaralarınızı sararak yaşamla kucaklaşmaya gayret edin.

Bizim en büyük sıkıntımız kendimizle olan savaşımız. Kendimizle olan savaşımız bitmediği sürece kendimize değer veremeyeceğiz. Kendimizi sevemeyeceğiz. İçi boş yaşamlarımızın içini nefretle dolduracağız. Ve bu nefretin yaşamlarımıza olan yansıması canımızı yakacak. Kendi kendimizi hedef tahtası haline getireceğiz.

Kendimize güvenmediğimiz için hakkımızda yapılan bir eleştiriyi kişisel bütünlüğümüze yapılmış bir saldırı olarak algılıyor ve karşı tarafa saldırıya geçiyoruz. İçimizdeki nefret bizden anlama kabiliyetimizi çalmış. Anlayışımızı yitirmişiz.

Yaşamda hep büyük şeylerin bizleri mutlu edeceğini düşünürüz. Kendimize karşı kör olduğumuz için altın değerindeki benliğimize çamurdaki teneke muamelesi yaparak kendimizi sıradanlaştırıyoruz. Yani kendi kendimizin kimyasını bozduğumuz için küçük şeylerin bizleri mutlu etmeyeceğini düşünüyoruz.

Kendi kendimizi suçlama modundan bir an evvel kurtularak yaşamlarımızda yeni bir yapılanmaya gitmeliyiz. Bunun içinde öncelikle geçmişte yaşadığımız olumsuzlukların kulaklarımızda bıraktığı ses kayıtlarını silmekle işe başlamalıyız. Kulaklarımızda kendimize güven duymamızı ve değer vermemizi sağlayacak güzel ses kayıtları olmalı.

Yaşama olan bakış açımızı değiştirelim. Sevgisiz yaşamanın kader değil, bir tercih olduğunu anlayalım. Koltuk değnekleriyle değil, kendi ayaklarımızla yürümeyi öğrendiğimiz gün kendimize saygı duymayı ve insanları sevmeyi öğreneceğiz.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!