Dünyada Yalnızsınız Değil mi?

Dünyada Yalnızsınız Değil mi?

Ailenizde, çevrenizde, hatta dünyada kendinizi yalnız hissediyorsunuz. Kimsesiz bir garip gibi yaşıyorsunuz. Ruhunuz ise ıssız bir adada gibi. Etrafınızdaki bir sürü insan, sizin için bir mana ifade etmiyor.

Yalnızsınız işte! Hem de çocukluğunuzdan beri. Yalnızlığınız sizi boğuyor. Kimseye benzemeyen haliniz, herkesten farklı olduğunuza dair düşünceniz sizi yalnızlaştırıyor. İnsanları tanımadığınız için, yaşam hakkında hiçbir tecrübeniz olmadığı için yalnızsınız. Sanki siz, kendinizi doğru anlamışsınız gibi insanların sizi yanlış anladığını düşündüğünüz için yalnızsınız.

Sakın fazla ileri gittiğimi düşünmeyin. Kendinize bunları itiraf edecek cesaretiniz var mı, yok mu onu düşünün. Kimsenin olmadığı bir yere gidin ve avazınız çıktığı kadar ‘Dünyada yalnızım’ diye bağırın. Sonra kalabalıklara karışın, kendinize bir çay ısmarlayın ve yaşamlarınıza değişik manalar vermeye çalışın.

Yalnızlıktan kurtulmak istiyorsanız sizlere yegane tavsiyem insanları değil, yaşamlarınızı tetkik edin. Kendinizle coşkun bir muhabbete girişin. Ancak kendinizle ahbaplık etme cesaretini gösteriyorsanız birçok şeye tahammülü de göze almışsınız demektir. Mesela kendinizin ne kadar bunaltıcı ve anlaşılmaz bir mahluk olduğunu anladığınızda, kaprislerinize kendinizin dahi zorlandığınızı hissettiğinizde aynaya bakın ve şaşkınlığınızı izleyin. Ancak bütün renksizliğinize rağmen kendinizi anlamaya çalışın.

Kendinizle kavgalarınız, anlaşamadığınız noktalarınız elbet olacak. Önemli olan kendinizle kurmuş olduğunuz dostluğunuzun zarar görmemesi. Kendinizle iyi geçinirseniz zamanla sizde göreceksiniz ki hiçbir emeğiniz boşa gitmeyecek. Yeter ki yaşamdan hakkınız olanı isteyin. O, size hakkınız olanı zaten verecektir. Böylelikle elde edemedikleriniz yüzünden kendinizden nefret etmek zorunda kalmazsınız. 

Bazen meçhul bir düşmanımız varmış da onunla kavga ediyormuş gibi hissederiz ya işte o meçhul düşmanımız yalnızlığımızdır. Bu meçhul düşmandan ürkmemeli, ancak kendimize aptalca br güvende duymamalıyız. Sadece ağzında vahşi kurt dişleri olan kuzu görünümlü bu meçhul düşmana karşı çok dikkatli olmalıyız. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!