Ele Verilen Yalanlar

Ele Verilen Yalanlar

‘Bir gün aynanın karşısına geçip de ben masum değilim.’ diyecek kadar cesur musunuz?

Ben, hiç birimizde böyle bir cesaret olduğunu düşünmüyorum. Çünkü hepimiz, söylediğimiz yalanların insanı olmuşuz. Söylediğimiz yalanları ele vermemek içinde vaktimizin çoğunluğunu insanlara izahat yapmakla geçiriyoruz. 

Ama bundan kaçış yoktur. Söylediğimiz yalanlar, eninde sonunda ortaya çıkar. Ve yaşamlarımızın adı ‘Ele verilen yalanlar’ olur.

İşin en can acıtıcı tarafı ise bu acı gerçeğimizi değiştirmeye çalışmıyoruz. Tam aksine zamanla öyle bir alışıyoruz ki yalan söylemeye, en büyük eğlencimiz oluyor yalan söylemek, en büyük zevkimiz oluyor söylediğimiz yalanlarla insanları kandırmak.

Oysa asıl kandırdığımızın kendimiz olduğunu bilmiyoruz ya da bilmek istemiyoruz. Söylediğimiz yalanlara insanlar kanar mı bilmem ama söylediğimiz yalanlarla kendi kendimizi yaşamlarımızın ecnebisi yapıyoruz. Çünkü söylediğimiz yalanlar, bir müddet sonra yaşamlarımızın gerçeği oluyor. Ondan sonrası bakılan aynalarda görülen bir ecnebi.

Söylediğimiz yalanlar, aslında kendimize vedanın ifadeleridir. Söylediğimiz yalanlarla aslında kendimizden kaçıyoruz. Hiçbir şey anlamadığımız, anlam veremediğimiz benliğimizden.

Artık kendi nefsimize usta bir yalancı olduğumuzu itiraf edelim ve söylediğimiz yalanların sarhoşluğundan kurtularak kendimizi arayalım. Söylediğimiz yalanlarla kendi kendimizi uyutmayalım.

Unutmayalım ki dünya sadece bizim başımızın üzerinde dönmüyor. Temel amacımız elbette insanlığa hizmet etmek olacak ama evvela kendimizi, kendi yalanlarımızdan kurtarmamız gerek. Yani ilk önce kendimizle savaşacağız. Ancak bu savaştan galip çıkarsak insanlığa hizmet edebiliriz.

Bizi inciten yaşam ya da insanlar değil. Kendi ellerimizle beslediğimiz manasız kuruntular ve bu kuruntuların bizi hapsettiği yalan dünya. Her sabah bu soğuk ve rutubetli yalan dünyaya uyanıyoruz. Hissiz bir oyuncak gibi.

Söylediğimiz yalanların değil, kalbimizin bir köşesinde sıkışıp kalan duyguların peşine düşecek bir hayat yaşamak dileğiyle.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!