Senden Sonra Kimse Önemsemedi Yaşantımı

Senden Sonra Kimse Önemsemedi Yaşantımı

Bugün aklıma düştün baba! Hani zamanı ikiye ayırmışlar ya M.Ö. ve M.S. diye benim içinde zaman senden önce ve senden sonra diye ikiye ayrılmış. Sen, yüreğindeki sevgiyle benim yaşamdaki en şefkatli öğreticim oldun.

Kaliteli bir insan olmak, kaliteli yaşamak için yaşama iyi hazırlanmak gerekir, gül dağıtanın eli gül kokar derdin de bir kulağımdan girer öbüründen çıkardı. Gül dağıtanın sadece eli değil, yüreği de gül kokuyormuş. Bana yaşamla ilgili ettiğin nasihatler, öğrettiklerin şimdi yaşamımda bana senin yerine yoldaşlık ediyorlar. Ve senden sonra bana yaşamın sırlarını öğreten hiç kimse olmadı.

Senin o tatlı gülümsemen en üzgün olduğum zamanlarda dahi moral kaynağım olurdu. Bir anda bütün üzüntülerimi unutur ve dünyanın en mutlu insanı olurdum. Senden sonra bana, hiç kimse öyle tatlı gülümsemedi.

Yaşamın zor bir sınav olsa da başarılamayacak bir sınav olmadığını söyleyerek beni yaşama karşı cesaretlendirirdin. Kazansam da kaybetsem de her zaman yanımda olacağımı hissettirirdin bana. Sen, dünyanın en iyi babası oldun da ben, sana layık bir evlat olabildin mi diye bazen düşünüyorum.

Bugün aklıma düştün baba! Ellerimi bırakıp gideli yıllar oldu. Sen gittikten sonra etrafıma şöyle bir baktım da annemden başka kimse önemsemedi beni senin kadar. Bende çaresiz bir şekilde kendi kabuğuma çekildim. Ağladığım zamanlar kimse el uzatıp silmedi ıslak yanaklarımı. Senden sonra şu küçücük yüreğim buz tuttu da kimse eritemedi şefkatiyle o buzları. Kimse önemsemedi çocukluğumu, anlayamadı ergenliğimde beni, gençlik çağlarımda yol ayrımına geldiğim zaman kimse rehberlik etmedi.

Sen, bu vatan için şehit oldun, bende şu garip yaşamda gazi! Hayallerimde yaşattım senide küçücük avuçlarımın arasından kayıp giden ellerini bir daha tutamadım. Hiç kimse sevemedi beni, senin kadar. Hiç kimse bakmadı gülen gözlerle gözlerimin içine. Hiçbir şey dindiremedi sana olan özlemimi.

O küçücük ellerimden tutup da beni de götürseydin ya gittiğin cennete. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!