Duvarı Yık!

Duvarı Yık!

Arkadaşlarımızı, dostlarımızı, akrabalarımızı, annemizi ve babamızı ziyaret ederiz. 
 
Peki, kendi kendimizi en son ne zaman ziyaret ettik? 
 
Ya da bugüne kadar kendimizi hiç ziyaret ettik mi? 
 
Herkes, doğası gereği dışarıya karşı kendisini doğrucu, içten ve samimi gösterir. Alçakgönüllü ve ağırbaşlı davranmaya özen gösterir. 
 
Kendimize karşı nasıl davrandığımızı hiç düşündük mü?
 
Bu sorunun cevabı vicdanımızın derinliklerinde saklıdır. Vicdanımızın derinliklerine yolculuk yapabilmek içinde duvarları yıkmamız gerekir. 
 
Duvarları yık!
 
Her insan, içinden böyle bir talimat geldiğini hisseder. Bu talimatı veren vicdanımızdır. Vicdanımız, kendisine ulaşmamızı ister. Çünkü yüzeysel kaldığımız zaman kendimize kızacak bir şey bulamıyoruz. Hırslarımızın ve kinimizin farkına varamıyoruz. Kuvvetli bir iradeye sahip olamadığımız için sebat edemiyoruz. Ufak tefek karları kazanç kabul ediyoruz. Bilgi kırıntıları ile filozofluk taslıyoruz. 
 
Ne ekersen onu biçersin misali insanlar, vicdanlarının derinliklerine yolculuk yaparak duvarları yıkamadığı için yaşam fazla zeki olmayan insanlara yol veriyor. Yaşam karşısında olgun bir insan olamadığımız ve olgun hamleler yapamadığımız için lise öğrencisi gibi yaptığımız acemi hatalar yüzünden yaşam karşısında yenik düşüyoruz. 
 
İçindeki duvarları yıkarak vicdanlarının derinliklerine inmeyi başaran insanlar, ne olursa olsun kendi durumlarını şeref ve cesaretle kabul ederler. İlk başta kendi değerleri, kendi gözlerinde küçülse de zamanla yaşamlarının sınırlarını çizip, o sınırlar içerisinde yaşadıkları sürece soylu bir ruha sahip olurlar. Eskiden on para etmeyen yaşamları altın gibi değerlenmeye başlar. Hileden, dedikodudan, adiliklerden ve çirkin haberleri ulak gibi yaymaktan uzak dururlar. Çünkü bunların, yaşamın en büyük tuzakları olduğunun farkına varırlar. Onlar, yaşamın altında değil, yaşam, onların altında kalır. Herkesten intikam almak için değil, sevgiyi yaymak için yaşarlar. 
 

pendik escort

O halde yaşam yolculuğunda yarı yolda kalmamak ve alçak bir ruha sahip olmamak için; 
 
Duvarı yık! 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!