İçimizi Boşaltmak

İçimizi Boşaltmak

Her zaman korkmuşuzdur içimizdekileri dışarı vurmaktan. Bu gereksiz ve manasız korku, yaşamlarımızı bir biçerdöver gibi biçmiştir. Hayallerimizi gerçekleştirmemize mani olmuştur.

Neden kendimizden bir şeyler vermek istemeyiz yaşama?

İçimizdekileri kendimize saklamanın ruhumuza verdiği dayanılmaz ızdırabı bile bile yaşamak bizlere ne kazandırıyor?

Hayatta acı çektiğimiz dönemlerde dahi insanlara içimizi dökerek kendimizi rahatlatmak yerine tam aksine tebessüm ederek ne kadar güçlü olduğumuzu, en büyük acıya dahi tahammül edebileceğimizi göstermeye çalışıyoruz.

Ürkeğiz, kendi içimizde ve korkunç taraflarımızda boğuluyoruz, kendi hayallerimizin katili olmuşuz ama halen kendi sessiz dünyamızda kalabilmek, dışarıya ser verip sır vermemek için çabalıyoruz.

Artık yaşamlarımızdaki hakikatleri görelim. Yanlış anlaşılmaktan ve aptal yerine konmaktan korkmayalım. İnsanlar hakkındaki kanaatlerimizi bir kez daha gözden geçirelim ve bir kelime dahi olsa insanlığa hizmet edelim.

İçimizi boşalttıkça hayallerimiz nefes alır. Kendi muhteşem mağaramızdan çıkarak yaşamın zenginliği ile kucaklaşırız. İçimizi ifade ettkçe fazla bir şey bulamadığımız kendimizdeki iç znginliğimizin farkına varırız.

Yaşama, kendimizden bir şeyler verdikçe kendi yaşantılarımızın idaresini elimize geçiririz. Kendi yaşantınızı ikame etme gücünü sakın küçümsemeyin. Bu, yaşamın en kıymetli altın bileziğidir.

İnsanlara, kendimizden bir şeyler vermek istemiyoruz. Çevremizdeki insanlarla kendimiz arasında dünya kadar fark olduğunu düşünüyoruz. Bunun içinde çevremizi benimsemiyoruz. Benimsemediğimiz insanlara ise iç dünyamızı açmak abes geliyor.

Yaşam ise içine kapananları hiç sevmez. Bu türden insanlara, edepsiz insan müsveddesi muamelesi yapar. Islah etmeye çalışmaktansa bedbaht eder. Sanki ibret olsun da ders alınsın diye.

Bir insanla olmasa bile bir çiçekle, değer verdiğimiz bir eşyayla ya da değer verdiğimiz bir insanın resmiyle konuşarak içimizi dökelim ve rahatlayalım. Daha doğrusu insanlığımızı unutmayalım. İnsan olmanın kıymetini bilelim.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!