Ruhumuzdaki Sitemler

Ruhumuzdaki Sitemler

Ne acı bir histir insanın yaşam yolculuğunun başındayken kendisini sonunda hissetmesi. İnsanları tanımadan, insanlığı öğrenmeden yaşam hakkında hüküm vermesi.

Bu insanlar, size ne yaptı ki ruhunuzda bu kadar sitem biriktirdiniz?

Yitirilen itimat insanlara karşı mı, yoksa kendinize karşı mı?

Bizlerde şikayetçi olduğumuz insanlardan biriyiz. Ama benliğimizi o kadar manasız bir bencillik kaplamış ki bir hiç olduğumuz halde kendimizi dev aynasında görüyoruz.

En akıllı biziz.

En değerli biziz.

Dünyadaki bütün güzellikleri hak ediyoruz.

İşini en iyi yapan biziz.

Her konuda en bilgili biziz.

Hiç ukala olduğumuzu düşündük mü?

İnsanların bize bir şey yaptığı yoktur. Biz, ne yapıyorsak ukalalığımızla kendimize yapıyoruz. Ukalalığın yaşamlarımızda estirdiği soğuk rüzgar, gönüllerimizi kuruttu. Gönüllerimizde değil çiçek, ot dahi bitmiyor.

Yazık ki ne yazık!

Eyvah ki ne eyvah!

Yaşamlarımızın en dayanılmaz işkencesidir ruhumuzda biriken sitemler. Yakamızı hiçbir zaman bırakmayacağını düşündüğümüz bu işkenceden kendimizi kurtarmak için derin bir uykuya dalmışız. Bizleri hissizleştiren, zihnimizi dahi uyuşturan derin bir uykuya. Başımıza gelse kesinlikle tahammül edemeyeceğimiz şeylere dahi çok çabuk alışmamız bundandır.

İnsan, şunu çok iyi bilmelidir ki koskoca hayatı tek başına yaşayamaz. Paylaşmaya ve anlatmaya ihtiyacı vardır. Bunun içinde sağlam bir dosta. İnsanlardan kaçmak, şikayet etmek, kendinden uzaklaştırmak çözüm değildir. Şu hayatta yalnızlaştıkça batar insan. Bu yüzden kendisi gibi yapayalnız bir dost arayacağına, kendisini yaşamın sıcak taraflarına götürecek dostlar aramalı insan.

İnsanın, yaşamında değiştiremeyeceği bir şey yoktur. Yeter ki inansın insan. Böyle olması gerekiyormuş demesin. Haykırsın ruhundaki sitemleri yaşama karşı. Çıksın bir tepeye avaz avaz bağırsın. Hiç kimseye karşı olmasa bile yaşama karşı içini döksün.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!