Kütleşmiş Hisler

Kütleşmiş Hisler

Kuzey kutbunda yaşamak ister misiniz?

Elbette istemezsiniz. Buzulların arasında ve buz gibi havada kim yaşamak ister ki?

Peki, köreltemediğimiz nefsimizin körelttiği ruhumuz, kuzey kutbu gibi değil mi?

Sanki savaşırmış gibi yaşadığımız yaşamlarda kuzey kutbunda çiçek açtırmaya çalışmıyor muyuz?

Ey gidi dostlar! Yaşamlar olmuş angarya, merhametler yalancı, şahsiyetler sahte. Asıl şahsiyetler ile arada kalın dış kabuklar var. Hani ara sıra asıl şahsiyet asileşerek sen insansın dese, sahte şahsiyet tokmağı kafaya indiriyor. Otur oturduğun yerde diyor.

Hayatlar yaşanıyor, hayatlar bitiyor. Bir kez olsun sahici insandan bir şeyler kalmış mı diye dönüp arkaya bakılmıyor. Yaşantılar böbürlenmek, başkalarını küçümsemek, elde edemediklerimize kızgınlık duymak üzerine kurulu. Öyle ki insanlık denilen kavram dahi utanarak insanların içinde bir yerler gizlenmiş.

Korkunç bir sessizliğin içerisinde kaybolmuş insanlar. Kendilerini aradıkça kendilerine yabancılaşıyorlar. İçlerindeki insanlığı görmezden geldikçe kendileriyle çarpışıyorlar. Nefes almak istiyorlar ama ona dahi kuvvetleri yoktur. Kuzey kutbunda buz tutmuş ruhlarından sıcak ve tatlı davranışları esirgiyorlar.

Kütleşmiş hislerin labirente çevirdiği yaşamlarında kendilerini aydınlığa götürecek çıkışı bir türlü bulamıyorlar. Yolların sonu hep çıkmaz. Kendilerini bir sıfır kadar değersiz ve kıymetsiz hissediyorlar. Bir yük gibi gördükleri sorumluluklar, bellerini öyle bir bükmüş ki doğrultamıyorlar.

Labirente dönmüş yaşamlarında bir kuş gibi çırpındıkça başkalarının tesiri altında kalıyorlar. Kendilerine ehemmiyetlerini kaybetmemek için denize düşen yılana sarılır misali kütleşmiş hislerine sarılıyorlar. Yani asıl savaşmaları gereken en büyük düşmanları, en büyük dostları oluveriyor. Düşmanın dostluğu yaşamlarını çoraklaştırıyor. Ruhları kuzey kutbunda buz tutmuş, kendileri ise bedenlerini sıcak tutmanın derdindeler.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!