Bir Ev Düşünün ki...
Mahfi

Bir Ev Düşünün ki...

Reklam

Bir ev düşünün ki ev halkının kullanımına ait kısımları perişanlık içerisinde ancak girişteki hol ve misafirlerin ağırlandığı oda oldukça şık ve pahalı eşyalarla döşenmiş. Bir eve maske nasıl giydirilir derseniz işte böyle giydirilir.

Peki, bilip bilmediğimiz vadilerde fikir yürütürken kendimize ne tür maskeler taktığımızı hiç düşündünüz mü?

Bu maskelerin ruhumuza verdiği sıkıntılar bizleri yaşamdan soğuturken, sırf diğer insanlara küçük düşmemek için benliğimizin alçalttığımızın farkında değiliz. Yaldızlı yaşamların, yaldızsız insanlarına yaranmak için kendimizden vazgeçmeye değer mi?

Bizler, kendi kıymetimize kendimiz inanmadıktan, kendimize değer vermedikten sonra başkalarının bize verdiği sahte kıymetin ve değerin ne anlamı olabilir ki? Şu yaşamda kendimizi kandırmaktan, kendimizi aldatmaktan başka yaptığımız hiçbir icraat yoktur.

Bir zahmet etrafınızı şöyle bir inceleyin. Başkalrını küçük gören, hakaret vari sözler sarf eden insanlara bir bakın. Hepsinin ortak özelliğinin içi boş insanlar olduğunu göreceksiniz. İçi boş insanların yaptığı muhabbetlerin içide kof olacağından etrafınızda böyle insanlar varsa onların bulunduğu ortamdan derhal uzaklaşın. Bunlar, yeryüzünün fazla ve lüzumsuz varlıklarıdır. Hatta yaşamın elediği atıklar dahi diyebilirsiniz.

İçi boş insanlar olarak yaşamamak, iç sıkıntılarımıza çözüm üretebilmek ve paha biçilmez insanlar olabilmek için öncelikle şahsiyetimizin farkına varmamız gerekir. Şahsiyetimizin farkına varmadığımız sürece maddi olarak çok ilerlesek de içimiz yaşama daima kapalı kalacaktır.

İnsan, öyle bir varlıktır ki yaşam denilen yolculukta devamlı ders almaya ihtiyacı vardır. Bunun içinde başına gelen ya da gördüğü olaylara sadece bakmamalı, olayların içerisindeki espriyi görmeli ve gerekli dersi çıkarmalıdır. Yaşamın inceliklerine vardığımız sürece kendimize kızacak hatalar yapmayız. İnsanlara karşı maske kullanmak zorunda da kalmayız.

Yaşam, küçüklüğüyle çırpınan bir sürü insanı içerisinde barındırmaktadır. Onlar yaşama, yaşamda onlara sahte bir gülücük atmaktadır. Bu karşılıklı sahte gülüşmede bozuk para gibi harcanan daima insandır. Yaşam, bunlarla uğraşıp adam etmek yerine sadece sahte bir gülücükle kandırmayı seçmektedir. Tıpkı evimizin holünü ve misafir odasını şık eşyalarla döşeyerek insanları kandırdığımız gibi.

Bir ev düşünün ki...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır Hakkında Flaş Gelişme! 1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi!
Deniz Çakır Hakkında Flaş Gelişme! 1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi!
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları