Bağışla Bizi Hayat...

Bağışla Bizi Hayat...

İçi insan dolu bir dünyada yaşıyoruz. Ama yalnızlık adeta kaderimiz olmuş. Mutluluğu yalnızlığın içerisinde arar olmuşuz. Üzgünüz, kırgınız, hiddetliyiz. Yalnız kaldığımız her an kendimizi iyi hissediyoruz.

Yarım kalmış düşlerimizin peşinden koşmak istiyoruz. Bir bakıyoruz zaman akmış gitmiş. Sadece akıp gitmekle kalmamış bizleri, hiç istemediğimiz mecralara sürüklemiş. O mecralarda verdiğimiz yaşam mücadelesi bizleri yormuş. Şimdi yarım kalmış düşlerimiz gözlerimizin önünden akıp giderken onlara dokunamıyoruz.

Adımızın dahi bilinmediği diyarlara yolculuk yapmak istiyor ruhumuz. Biliyor ki yabancı diyarlarda kendisini daha rahat hissedecek. Yabancı diyarlarda yağan yağmurlar, dostun yaktığı yüreğindeki ateşi söndürecek. Dostlar, bizlere acıdan başka bir şey vermeyen dostları yabancı diyarlara gitmekle mutlu eder miyiz acaba?

Hastayız. Hem de ruhen. Ruhen yakalandığımız bu hastalık, zihnimizde tutulmaya yol açmış. Önümüze gelene öğüt veriyoruz ama verdiğimiz öğütlere kendimiz dahi uymuyoruz. Sevenlerimizden fedakarlık bekliyoruz ama bizler, sevdiklerimiz için hiçbir fedakarlık yapmıyoruz. Herkese, kendine iyi bak diyoruz ama kendimize iyi bakmıyoruz. Med cezir gibi gel gitli yaşamların içerisinde boğulmuşuz. Nefes alamıyoruz.

Dostlarla yaşadığımız çatışmaların vicdanımızda yarattığı rahatsızlık, yani vicdan azaplarımız uykukarımızı kaçırıyor. Kendimiz için istediklerimizi dostlarımız için istemiyoruz. Onların başına bir bela geldiğinde içten içe seviniyoruz. Bizlere yaptıklarının intikamını alırcasına, ‘Oh olsun!’ dercesine.

Korkularımız, yeni başlangıçlara engel. Ayağımızda bir pranga gibi korkularımız. Sadece onların müsaade ettiği kadar açılabiliyoruz yaşama. Ama bizler alışmışız korkularımızla yaşamaya. Ayağımızdaki pranga bizi rahatsız etmiyor. Geniş yüreklilikle teşekkür etmeliyiz korkularımıza. Bizleri, gerçek olan acılarımızdan uzaklaştırdığı ve yaşam yolculuğunda oyaladığı için.

Basit ve anlamsız bir yaşam içerisinde çizdiğimiz bir yaşam çizgisi var. Belki çoğumuz farkında bile değiliz böyle bir şeyin. Bu saatten sonra farkında olsak da bir anlam ifade etmez. Çünkü içimizden geçenleri anlatsak da kimse inanmaz. Yaşadığımız hayat bile bizi anlamadıktan sonra insanların anlamasını beklemeye ne hakkımız var ki?

Kendimizi anlamadığımız için bağışla bizi hayat...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!