Gönül Adasına Seferler İptal

Gönül Adasına Seferler İptal

İnsanlık solgun. Kapitalist sistemin herkesi, kendi çıkarının esareti yaptığı sistem insanlığı soldurdu. Sadece solmakla kalsa yine iyi. Çıkarlarını kaybetme korkusu yaşayan insanlık, çıkarlarını koruma uğruna zalimleşti.

Bunun bir bedeli olmalıydı elbet. İnsanlık, yalnızlık kıskacında şimdi o bedeli ödüyor. Gönüller ıssız, gönüller çorak, gönül adasına seferler iptal. Sebep ise yolcu yok.

Kurudu insanlık, çöle döndü. Kendi yaptıklarının hesabını kendisine dahi veremez oldu. Kendisinden kaçıyor. Çıkarları uğruna insanlarla arasına keskin sınırlar koymuş. Hatta kendi gönlüyle dahi arasında keskin sınırlar var.

Çıkarlarını insanlığının dahi üstünde tutan insanın, gönlü kaskatı kesilmiş. Bir vampir gibi adeta kendi kanını emiyor ama farkında değil.

Sevmeyi beceremiyoruz. Hatta buna becerememek değil de çoraklaşan, çöle denen gönüllerimiz sevmeyi unutmuş desek daha doğru olur. Birbirini sevmeyen insanlık, dönüyor dolaşıyor denize düşen yılana sarılır misali korkularına sarılıyor. Zamanla içinden çıkılmaz hale gelen yaşam içerisinde gemileri yakarak zalimleşiyor.

Günümüzde kendisini dahi hor gören insanın başkasını sevmesi beklenemez. İnsanlık ise her geçen gün zayıflıyor. Kendisinden dahi utanan, kendisiyle arasına duvarlar ören, kendisinden kaçmak için çeşit çeşit maskeler takan insanların yaşadığı bir ortamda insanlığın güçlü olmasını beklemek taşın üstüne kuluçkaya yatmış tavuktan civciv çıkmasını beklemek gibi bir şeydir.

İnsanların, ilk önce kendisine karşı yani kendisini her an pusuya düşürmeye çalışan nefsine karşı bir savaş vermesi ve kendi kendisini tırpanlaması gerekir. Nefsini dize getiren insan, insan olduğunu hatırlayacak ve çevresindeki insanlarla dayanışma ve uzlaşma kültürü içerisinde yaşayacaktır. Çoraklaşan ve çöle dönen gönülleri yeniden yeşerecek ve gönül adasına iptal edilen seferler yeniden başlayacaktır.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!