Her Sabah Başka Bir Kişiyiz
Mahfi

Her Sabah Başka Bir Kişiyiz

Reklam

İnsan, kendi kendisinin düşmanı. Kendisine ettiği kötülüğü en hakiki düşmanı dahi edemiyor. Bırakın toplumla, kendiyle dahi dayanışma içerisine giremiyor. Kendisiyle ve toplumla bir uzlaşma kültürü içerisinde yaşayamıyor. Akşam başını yastığa koyduğunda başka bir kişi, sabah kalktığında bambaşka bir kişi. Yani her sabah kalktığımızda kendimize yabancıyız.

Peki, niye böyle?

Öncelikle kendi kendimizi tanıyacak ve kişiliğimizi besleyecek bir kültürel birikime sahip değiliz. Kendimizi küçümseyerek kendimize en büyük düşmanlığı yapıyoruz. Bencillik zehri damarlarımıza öyle yayılmış ki kendimizden geçmişiz. Bencil olmayı dahi beceremiyoruz. Kendimize herhangi bir erişimimiz yok. İç sesimize karşı kulağımız sağır. Sanki kendimiz olarak değil de bir başkasıymış gibi yaşıyoruz. Ondan sonrada kendimizi var etmeye çalışıyoruz. Aslında var etmek istediğimiz bir yabancı.

Kendisine karşı duygularını yitiren insanlık, kendisine zulmediyor. Kendisinden rahatsız olduğu için dış dünyaya karşı kendisini kapatmış. Dünyayı kendi çizdiği sınırlardan ibaret sanıyor. Her şeyi bu sınırlar içerisinde yaşamak ve dünyayı kendi kafasına göre hizaya getirmek istiyor. Diğer insanlar duygularını yitirmiş gibi davrandığından çevresine sürekli rahatsızlık veriyor.

Etrafında ve dünyada olan olayları objektif yorumlayamıyor. Haklı olmakla güçlü olmayı aynı karede düşünen insan, bunun bedelini özgürlüğünü kaybederek ödüyor. Bunu içinde insanlık yorgun ve bitkin. Zifiri bir karanlığın içerisinde manevi yoksunluk yaşıyor. Kendisine dahi güvenmediği için kendisiyle yüzleşecek cesareti yoktur.

Hislerini kendisine düşman, aklını ise dost edinen insan, her sabah başka bir kişi olarak uyanıyor. Yaşama, kendimize yabancı olarak buzlu bir camın arkasından bakmak istemiyorsak hislerimizi küçümsemeyelim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır Hakkında Flaş Gelişme! 1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi!
Deniz Çakır Hakkında Flaş Gelişme! 1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi!
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları