Kırık Kalpler Tamircisi

Kırık Kalpler Tamircisi

Kırık kalplerle yaşamdaki tecrübelerini paylaşan, onlara karşı daima dürüst olan, rehavete kapılmadan, sorumluluktan kaçmadan çilekeşlerin muhatabı olan kırık kalpler tamircisi, kırık kalplerin gönlünde nokta değil, virgüldü.  

Yaşamda düşmüş insanlara bir tekme vurmaktansa sıcak bir tebessümle el uzatarak ayağa kaldırmayı tercih etmişti. Yaşamın soğuk tarafında üşüyen insanların buz tutmuş yüreklerini, topluma faydalı bireyler olmalarını sağlayarak ısıtmayı ve yaşamla aralarındaki buzları eritmeyi kendisine ideal edinmişti.

Yaşamın çıkmaz yollarına girmiş insanlara alternatif yollar göstererek onların umudu olmak, yasaklayıcı olmaktansa yönlendirici olarak kırık kalpleri tamir etmek en büyük kabiliyetidir. Topluma aidiyetini yitirmiş olan insanlara rehberlik eden, yaşama karşı motivasyonlarını artıran kırık kalpler tamircisi, üstlendiği ağır sorumluluğun bilincinde olarak taklitçi değil, bilinçli yaşayarak insanların kalplerindeki kırgınlıkları silmeye çalışır.  

Dünyadaki en zor iş kırık kalplerle etkili iletişim kurabilmektir. Büyük bir özveri ve fedakarlıkla bu zorluğun üstesinden gelen kırık kalpler tamircisinin yüreğini burkan toplum tarafından anlaşılmamaktır. Oysa o, kendisine herhangi bir ayrıcalık ve farkındalık istemiyor. O, sadece anlamak değil, anlaşılmak da istiyor.

Yıkıcı değil, yapıcı olmayı kendisine şiar edinen, kendisini geliştirmiş, kendisiyle yüzleşecek kadar cesur ve sosyal açıdan aktif olan kırık kalpler tamircisi, anlaşılmayı gerçekten hak etmiyor mu?

Kırık kalpler tamircisi ile kastettiğimiz İnfaz ve Koruma Memurları, toplumla özdeşleşmek ve toplumun bir parçası olmak istiyor. Onlar, dizi ve filmlerde yazılan senaryolara göre değerlendirilmek istemiyor.

Toplumun bozkırlarını yeni fikirlerle yeşerten, enkaza dönmüş yaşamların umudu olan, yaşama tutunmaları için çabalayan, büyük bir stresin altında yıpranan, yaşamın soğuk yüzünün sıcak insanlarına;

Bir merhaba der misiniz?       

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!