Azat Edin Gözyaşlarınızı

Azat Edin Gözyaşlarınızı

Yaşama dair çok şey mi biliyoruz?

Bilmiyoruz.

Yıllar! Bir bir kayıp giden yılların arkasından bakıyoruz da gidenin koskoca bir ömür olduğunu dahi bilmiyoruz. Yaşamın bizi içine almaması için büyük bir direnç gösteriyoruz. Akıp giden yıllar sırtımıza bir yük olarak biniyorsa kendimizle çoktan vedalaştığımız içindir.

O kadar nahoş bir hayat yaşıyoruz ki bu hayat içerisinde kaç hayata anlam yüklüyoruz da kendi hayatımıza anlam yüklemek aklımıza dahi gelmiyor.

Hayatın hangi tozlu yollarında yol aldığımızdan dahi bihaberiz. Sevdiklerimizi bir bir toprağa verirken boşuna değil sabahlara uyanmak istemeyişlerimiz.

Yağan yağmurun altında ıslanmanın keyfini çıkaramadıysak, görmüyorsa gözlerimiz baharın bn bir türlü rengini, bir boşluğun içerisinde bozuk para gibi harcanıyorsa ömürlerimiz, utanıyorsak en sevdiklerimize dahi ‘seni seviyorum’ demekten asıl zavallı, aciz, cahil biz değil miyiz?

Haksızlığa karşı, kötülüğe karşı gözlerimizi kör etmişiz. Kırılan değil de kıran olmayı marifet bellemişiz. Vicdanlarımızın sesine karşı kulaklarımızı tıkamışız. Ondan sonrada şu yaşamın bütün kötülüklerinden kendimizi muaf tutuyoruz öyle mi?

Pişman olmayı dahi acizlik olarak görmüşüz ya da öyle göstermişler. Oysa bir insanın hayatını farklı kılan pişmanlıklarıdır. İnsan, ancak pişmanlıklarından ders çıkarabilir. Bugün yaşamın omuzlarımıza yüklediği ağır yükler altında eziyet çekiyorsak pişman olmayı acizlik olarak gördüğümüz içindir.

Kendini dev aynasında gören bizler, saplanıp kalmışız bir takım duygu ve düşüncelerin içerisine. Yaşadığımız her gün biraz daha dibe vuruyoruz. Kendimizle bir iç hesaplaşma dahi yapamıyoruz. Öyle bir telaş içerisine düşmüşüz ki bencillik, ihtiras, kıskançlık, sadece kendimizi düşünürken bile kendimize vefamız kalmamış.

Çaresizliğimizde, bitap düştüğümüzde, sıkıntılarımız göğsümüzü sıkıştırdığı zaman nefesimiz daraldığında boynuna sarılacak, dizlerine yatıp dinlenecek bir annemiz dahi yoksa azat edin gözyaşlarınızı.

Sakın utanmayın! 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!