Günümüz İnsanının Hastalıkları
Mahfi

Günümüz İnsanının Hastalıkları

Reklam

Günümüzde hüküm süren kapitalist sistem ve gelişen teknoloji insanları güçlü olmaya zorladığından dolayı insanlar, kendilerini güçlü kılacak yolları ararken özlerinden koptular.

Güçlülerin kazandığı bir dünyada insanlar, parasal olduğu kadar imaj olarak da zenginleşmek istemektedirler.

Yaşamlarında sadece dış görünüşe önem vererek manevi gücü önemsemeyen insanlar, sürekli bir huzursuzluk ve endişe içerisinde yaşamaktadırlar.

Kapitalist sistemin acımasızlığı karşısında kendi çıkarlarını koruyarak ayakta durmaya çalışan insanlar, kendi çıkarlarını insanlığın çıkarlarından üstün tutmaya başlamıştır.

Yaşama sadece kendi dar pencerelerinden bakarak fikir insanlarının görüşlerini dahi kabullenmeyen insanlar, kendilerine öyle bir özgüven duymaktadır ki adeta bir özgüven zehirlenmesi yaşamaktadırlar.

Kendi düşünce ve yargılarını ön plana çıkararak dünyayı düzelteceğine inanan insanlar, kendi yaşantılarına dahi hükmedemeyecek kadar acizdirler.

Günümüzde haksız insan bulmak imkansızdır. Çünkü her insan, haklı olduğuna inanmaktadır. Haksız olduğunda dahi kendini haklı olduğuna inandıran insan ise kendi zihnini kendi eliyle zehirler.

Günümüz insanının en önemli hastalığı ise yalnızlıktır. İnsan, yalnız iken o kadar aciz bir varlığa dönüşür ki kendinden, gerçeklerden ve her şeyden kaçar. Bu kaçış ise insanı zamanla yaşama kayıtsız hale getirerek kendi zevkine düşkün yaşamaya iter.

Dünyaya geniş bir vizyondan bakamayan, bir misyon yüklenemeyen günümüz insanlığı, kaliteli bir yaşam süremediği gibi burnundan kıl aldırmayacak derecede kibirlidir. Bu kibir yüzünden yaşamın küçük ayrıntılarını fark edemeden direkt büyük resme bakmaya çalışan insanoğlu kaybetmeye mahkumdur.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yemekteyiz MasterChef Haftası Yarışmacıları! Yemekteyiz 25 Mart 2019 Son Bölüm!
Yemekteyiz MasterChef Haftası Yarışmacıları! Yemekteyiz 25 Mart 2019 Son Bölüm!
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?