Çocuklara Sadakat

Çocuklara Sadakat

Bu da nerden çıktı?

Aklınızdan geçen ilk düşüncenin bu olduğunun farkındayım. Ancak çocuklarımıza sadakat göstermezsek, onların vicdanlarına tertemiz tohumları nasıl serpiştirebiliriz?

Bu soru aklınızı karıştırdı ve bir anda yalpalayarak kafa üstü yere çakıldınız. Tabiri caizse contalarınız yandı değil mi?

Çocuklarımıza gösterdiğimiz sadakat, aynı zamanda onların vicdanlarına ektiğimiz tertemiz tohumlardan yüksek verim almamızı sağlar. Vatanına milletine hizmetkar, merhametli ve haksızlığa göz yummayan bir nesil yetiştirmenin yolu çocuklara gösterilen sadakatten geçer.

Çocuklarımıza sadakat göstermediğimiz zaman onların vicdanlarına tertemiz tohumlar eksek de o tohumlar kurur gider. Kuruyan aslında tohum değil, çocuklarımızın vicdanıdır. Vicdanı kuru bir nesil ise zalim bir nesil olur. insanlık dışı davranışlarından asla rahatsız olmaz.

Çocuklarımıza gösterdiğimiz sadakat, onlara uzattığımız eldir. Biz, bu eli çocuklarımıza uzatmazsak başka birileri gelir ve çocuklarımıza el uzatır. Çocuklarımıza uzanan o yabancı el ise onların vicdanlarına insanlığa ihanet tohumu eker. Ve o tohumun yeşermesi içinde uzattığı eli çocuklarımızın üzerinden hiç çekmez.  

Unutmamalı ki yetiştirilen her vicdanlı çocuk, acının, istilanın ve insanlık dışı her şeyin önünde çelik gibi duracak neferdir. Geçmişinin mirasyedisi değil, geleceğine katkı sunan bir idealisttir. ‘Bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ zihniyetinde değil, dik duruşundan asla taviz vermeyen bir cengaverdir. Bu nedenle çocuklarımıza gösterdiğimiz sadakat ve onlar için yaptığımız her türlü fedakarlık boşa değildir.

Çocuğa sadakat, insanlığa sadakattir. Çocuğa sadakatin yolu ise öncelikle kaliteli bir aile eğitiminden geçer.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!