Sınırları Kalın Çizgiler
Mahfi

Sınırları Kalın Çizgiler

Reklam

Yaşamlarımızda çizdiğimiz sınırları kalın çizgilerimizin sildiği kişiliklerimiz, hedeflerimize varmamızı olanaksızlaştıran tutkularımız, sorgulamadan peşinden gittiğimiz ve pişmanlık dahi duymadığımız trajik duygularımız kimseye göstermediğimiz, hatta kendimizden dahi sakladığımız yüzlerimiz değil mi?

Yaşam ve aşk, bunların sonucunda yaşanan hayal kırıklıkları, umut ve umutsuzluk arasında gidip geldiğimiz yaşam yolculuğu, bir gül kurusunun içerisine sakladığımız sevdalarımız bircoşkun ırmak gibi akması gereken yaşantılarımızı kurutan çatlaklardır.

Kendimiz olmak için değil de farklı olmak için yaşadığımız hayatlarımızın talihsizliklerle örülü olduğundan şikayet etmemiz tesadüf değildir. Yaşantılarımızın aydınlatılmamış taraflarındaki karanlığa ışık tutmadığımız, ruhumuzun değil de mantığımızın derin tutkularına kendimizi hapsettiğimiz ve kendi gerçekliğimizden kaçtığımız sürece yüreğimizdeki patlamaların ruhumuzdaki sızılarını hiçbir zaman dindiremeyeceğiz.

Yaşamlarımızda var olan sınırları kalın çizgiler, bizleri şematik bir yaşamın içerisine itmektedir. Bu şematik yaşam içerisinde yaşantılarımıza dair çok sığ değerlendirmeler yaparak kendimizi geçersiz kılmakta, yaşantılarımızı ise anlamsızlaştırmaktayız. Bizler, bu sınırları kalın çizgiler içerisinde yaşantılarımızı kontrol altında tuttuğumuzu düşünsek de sınırları kalın bu çizgiler yüzünden yaşantılarımızı, kendimiz dışında herkes için yaşamaktayız.

Kendimizi keşfetmek ve yaşantılarımızı kontrol altında tutmak için sınırları kalın çizgilere ihtiyacımız yoktur. İhtiyacımız olan sınırları kalın bu çizgileri silmek ve kendi misyonumuzu oluşturarak kişiliğimizi keşfetmektir. Böylelikle dünyaya ve hayata yüzeysel bakma haksızlığından da kendimizi kurtarmış olacağız.

Bu dünyada niçin yaşıyoruz?

Yaşamdaki hedeflerimiz nelerdir?

Yaşantılarımız hangi mantık, hangi hikmet ekseninin yörüngesinde ilerlemekte?

Yaşantılıarımızı sınırları kalın çizgiler arasına hapsetmemek için kendimize daima yanıtlanması hiç de basit olmayan sorular sormalıyız.

             

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?