Bir Ömrün Meyvesi: Başarı

Bir Ömrün Meyvesi: Başarı

Bir insanın yaşamında başarıyı elde edebilmesi evvela yaratılış gayesini bilmesine ve insanlara, bu gayeye uygun olarak davranmasına bağlıdır.

İnsan, bir ömrün meyvesi olan başarıyı elde ettiği zaman yaşam tarlasına hem kendisi için hem de insanlık için yararlı tohumlar eker. Elindeki tüm olanakları insanlığın hizmetine sunarak gelecek nesillere iyi bir miras bırakabilmenin haklı gururunu yaşar. Yaşamında asla atıl kalmamış, boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek ömrünü heba etmemiştir.

Başarının yolu çalışmaktan geçse de her çalışan insan, başarılı olacak diye bir koşul yoktur. İnsan, çalıştığı halde başarısız olsa da yılgınlık göstermemeli ve hedeflerinden vazgeçmemelidir. Sadece başarısızlığının altında yatan nedenleri iyi araştırmalı ve gerekli dersleri çıkararak hedefine yeniden kitlenmelidir.

Hepimizin, idealleri ve hayalleri vardır. İnsanların, ideallerine ve hayallerine ulaşabilmesinin olmazsa olmaz koşulu ise çalışmaktır. İnsan ancak çalıştığının karşılığını alır.

Yaşamlarını çalışmaya adayan insanlar, kendilerini ideallerine götürecek yol tıkansa dahi kendilerini ideallerine götürecek başka bir yol mutlaka keşfederler. Bu yüzden çalışan insan, arzuladığı başarıyı bir gün mutlaka yakalar. Tembel insanın ise yolu kendiliğinden çıkmaza girer.   

Bir insanın başarıya ulaşmasında çalışarak gösterdiği gayret kadar yolunu doğru çizmesi de önemlidir. Unutmamalıdır ki yanlış yol hiçbir zaman doğru adrese götürmez. Ayrıca başarı, dünyevi hedefleri tek tek gerçekleştirerek de elde edilmez. Manevi açıdan desteklenmeden ulaşılan hedefler asla başarılı değildir.

Bir ömrün meyvesi olan başarı istenilen hedefe varmak değil, o hedefe varıldığında insanlığa en verimli şekilde hizmet edebilmektir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!