Söyleyemediklerimiz

Söyleyemediklerimiz

İnsan, anne karnından dünyaya geldiği zaman doğduğunu sanır ama büyük bir acının cenderesinden geçmediği sürece gerçek anlamda doğmuş sayılmaz.

İnsan, büyük bir acının cenderesinden geçtiği zaman içinde var olan ama o zamana kadar fark etmediği başka bir ‘sen’ ile tanışır. İşte o zaman kendine karşı ne kadar yabancı olduğunu anlar insan. ,

Sadece kendisine mi?

Hayat, insanlar, hatta yaşamında dostum diyerek sarıldıkları dahi yabancılaşıverir bir anda.

Yaşamda her insanın, kendisine ait sancılı bir hikayesi vardır. Bu sancılı hikaye, insanın ruhunu sarstıkça sarsar. Bu yüzden insanların gerçek kimliklerini söylediklerinde değil, söyleyemediklerinde aramak gerekir. Sonuçta insan, yaşadığı süreç içerisinde geçirdiği içsel yolculuklarda söyleyemediklerinin arkasına saklanmaz mı?

İnsana, yaşamında esas acı veren söyleyemedikleridir. Bu öyle bir acıdır ki insanı zamanla yaşamda bir hiç eder. Tıpkı ayrık otu gibi insanın, yaşamında yeşermesini engeller. Yaşamdaki sevgileri, dostlukları, akrabalıkları, komşulukları tüketir. Koskoca bir ömrü anlamsızlaştırır da yine de söyleyemediklerini dile getiremez insan.  

İnsanın, aslında söylediklerini anlayan birine ihtiyacı yoktur. İnsan, esas söyleyemediklerini anlayan birine ihtiyaç duyar. Ama böyle bir insanı ya da insanları günümüzde bulmak imkansız olduğu için olacak ki herkes, kendi dünyasının içerisine hapsolmuş. Aslında söylemediklerimizin mahkumuyuz da farkında değiliz. 

Ve insanın yaşam perdesi kapandığı zaman her şey bitti sanılır ama biten bir şey yoktur. Söyleyemedikleri silinmez yaşamdan. Yaşam, o söylenemeyenleri insanların yüzüne haykırır da insanlar, bu haykırışlara karşı sağır kesilir.

Sonuçta en cahilimizden tutun da en kültürlümüze kadar herkes, yaşamı anlıyor da kimseye anlatamıyor. Çünkü anlatmak için söyleyemediklerimizi dile getirmek gerekiyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!