Aşk Nedir?

Aşk Nedir?

Bugün sokağa çıkıp da insanlara ‘Aşk nedir?’ diye bir soru sorsanız en fazla ‘tutkudur’ yanıtını alırsınız. Ara sıra ‘kaderdir’ nadirde olsa ‘mutluluktur’ diyenler olur. Aşk aslında acı çekmek ve çekilen acıdan daha fazla fedakarlık yapmaktır.  

Aşk, dünyadaki her şeyi güzel görmek için yaratılsa da insanlar, kendi elleriyle dünyanın cennet bahçesi olan aşkı cehenneme çeviriyorlar. Bunda insanların, aşkın özünü anlamamasının da büyük payı var.

Aşkın özü paylaşmaktır. Kalpteki tüm kilitlerin anahtarı paylaşmaktır. Aşıklar, paylaştıkça birbirlerini daha iyi çözerler. Birbirlerini çözdükçe de birbirleriyle daha iyi bütünleşirler. Zaten aşk ve paylaşmak, yaşamın gerçeğinin ta kendisidir.

Aşk hissetmektir. Bu yüzden olacak ki aşkı anlatmaya kelimelerin gücü yetmez. Diyeceksiniz ki aşk üzerine yazılmış bir sürü kitap varken bu da nerden çıktı? Siz, o kitaplara bakmayın. Aşk da herkes, kendi hissiyatını yaşar. Aşk, bir düşünce dünyasının içerisinde gelişmez. Aşkı geliştiren ve olgunlaştıran yalnızca hislerdir.

Aşk, yaşamın farklı bir boyutudur. İnsan, yaşamın bu boyutuna geçtiği zaman estetik anlayışı değişir. Daha bir hoşgörülü olur. Yaşamı daha bir anlam kazanır. Yaşamındaki bütün sorunlara daha pozitif bakmaya başlar. Yaşamının tercümanı artık aşktır.

Ancak günümüzdeki her şey gibi aşk da para olmuş. Aşk yalan, para ise gerçek olmuş. Bu yüzden günümüz aşkları da para gibi iki yüzlü. Para varken her şey hoş ve güzel, para yoksa huzur, sevgi ve saygıda yok. Paranın olmadığı yerde sıradanlaşıverir aşk. Sanki büyü bozulmuş ve her şey anlamını bir anda yitirmiştir.

‘Aşk nedir?’ sorusunun günümüzdeki cevabı maalesef paradır. Benden size tavsiye paranız yoksa aşık da olmayın. Hiç olmazsa kendinize olan özsaygınızı korursunuz.

             

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!