Eksik

Eksik

Yaşamda bir taraflarımız hep eksik. Bir türlü tamamlayamıyoruz yaşamlarımızı. Tutamıyoruz yaşamın elinden ve ışığa doğru yürüyemiyoruz. Hayat, hücrelerimizden daha hızlı ruhumuzu yaşlandırırken enerjimizi hep çıkarlarımıza harcadık. İnsanlığa ise hizmet etmeye bir türlü fırsatımız olmadı.

Çok özlediğimiz yaşamlar var. Hiç yaşamadığımız ama çok özlediğimiz yaşamlar. Yaşamlarımızda hep başka yerlere baktık. Ama bakmamız gereken yere hiçbir zaman bakmadan. Öyle bir uykuya daldık ki uyumaya bir türlü doymadık. Yaşam bizi uyutmaya cüret edecek kadar cesursa bizimde uyanık kalmak için en az yaşam kadar cesur olmamız gerekmez mi?

Dünyayı kanla suladığımız için çiçekler artık eskisi kadar güzel kokmuyor. Toprakla özdeşleşerek geçirmemiz gereken ömürlerimizi, betonla özdeşleşerek geçirdiğimiz için yüreklerimizde beton sertliğinde oldu. Duygusuz olduk, acımasız olduk, merhametsiz olduk. Her şeye rağmen insanlığa dair, insan olmaya dair inancımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Yüreğimizin bir yerlerinde insanlığın ışıltısı halen var. Ama dünya malı bizleri o kadar cezbetmiş, o kadar başımızı döndürmüş ki yüreğimizin ışıltısı sönük kalıyor.

Bugün ölüler, dirilerden daha değerliyse, sevginin yerini para aldıysa, insanlar birbirlerine sırtını dönmekten korkuyorsa, hayal ağaçlarımız her geçen gün budanıyorsa ömrümüze, ömrümüzü vermiyoruzdur. Ömrümüze emek vermiyoruzdur. Pişmanlıklarımız varsa, kendimizi affedemiyorsak, kendimizi onararak eksikliklerimizi gideremiyorsak asıl sitemimiz kendimizedir.

Şu da her daim hatırımızda olsun ki kızgınlıklarımız varsa umutlarımızda vardır. Umutlarımızın elinden tutalım. Ne kadar eksik olursak olalım insanlığa doğru, güneşe doğru yürüyelim. Gece gökyüzüne baktığımız zaman bizim gibi yalnız gezen yıldızlara bir selam çakalım. Kolay şartların efendisi olacağımıza, zor şartların işçisi olalım

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!