Sessizliğin Sesi
Mahfi

Sessizliğin Sesi

Reklam

Sessizliğin sesi insana çok şey anlatır. Örneğin eğrisiyle doğrusuyla sürdüğümüz yaşam içerisinde hayata karşı olan borçlarımızı. Keyif içerisinde yaşarken üzerimize bulaşan kiri. Haksızlığa boyun eğişimizi. İnsanların gözünü boyamaya yönelik sahte davranışlarımızı. Birbirimizi test etmek için taktığımız yüzlerce maskeyi. Unuttuklarımızın bedelini bir gün unutularak ödeyeceğimizi.

İnsan bulunduğu ortama değil, hayata yakışmalıdır. Gözyaşlarıyla direnmeli hayata, kaybederken dahi kendisini yüreklere nakşettirmeli, can dostlarının uçan kanadı olmalı, yaşamda farkındalık yaratmak için her gününü farklı kılmalı ve kendisine tüm gerçekleri haykıran sessizliğin sesinden korkmamalı insan.   

İnsan için en büyük israf yaşamdır. Çünkü yaşamın geri dönüşü yoktur. Yaşanır ve biter. Belki farkında değiliz ama yaşamlarımızı en fazla konuşarak israf ediyoruz. Bu yüzden bir insana verilebilecek en büyük eğitim kendisi için susmasını öğretmektir. Kendisi için susacak insan. Susacak ve sabırla sessizliğin sesini dinleyecek.

Yaşamda kalabalıklar bir deniz ise sessizliğin sesi, o denizin sonsuzluğudur. Ve kendimizi kelimelerde değil, o denizin sonsuzluğundaki uzaklarda arayalım. Kendimizi bulalım ki insanlara olan kırgınlığımız, yaşama olan öfkeye dönüşmesin.

Çaresizliğin içerisinde saklı olan çareyi gösterir sessizliğin sesi bize. Gözyaşlarının içerisine saklanmış olan umudu. İçimizde bir yerlerde saklı olan bizi. Yürekteki sancının ilacını.  

Sessizliğin sesidir insan için en doğru istikamet. Yaşamdaki tüm sancılarla restleşmektir. Düşerken elimizden tutan vefalı dosttur. Ve yaşamda kaybeden tek insan vardır. O da sessizliğin sesine karşı sırtını dönenlerdir.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?