Kırık Kanatlarımıza Takılanlar
Mahfi

Kırık Kanatlarımıza Takılanlar

Reklam

Kendimizi eleştirdiğimiz insanların yerine koyup da ondan sonra eleştirseydik bugünkü halimiz bu kadar da yürek dağlamazdı. Birbirimize hep acıyarak bakıyoruz ama kendimize hiç bakmadığımız için esas acınacak insanın, kendimiz olduğunun farkında değiliz.

Kendilerini insanlığın hizmetine adamayan insanlar, insanlık için hiçbir işe yaramazlar. Onlar için atıl varlıklar da diyebiliriz.

Her insanın yaşamında karar mekanizması kendisidir. Bugün karşımıza çıkan engellerle mücadele gücünü kendimizde bulamıyorsak, kırık kanatlarımıza takılanların yükü bize ağır geliyorsa kendimizle ve bedenimizle barışık olmadığımız içindir.

Kendi ruhunda özgür olamayan insanların, bedenlerinin özgür olmasının hiçbir anlamı yoktur.

Sahi bedenlerinin özgürlüğüne ve sağlığına önem veren insanlar, niçin ruhlarının sağlığına ve özgürlüğüne önem vermezler?

Çünkü başkaları için yaşayan insanlar için kendi ruhlarının bir önemi yoktur. Onlar bu hayatta başkalarının, kendi hayatları üzerine yazdıkları senaryoyu oynamak için vardırlar.

            Kırık kanatlarımıza takılanlara bakıp da ahlanıp, vahlanarak bir gün pişmanlık duyacağımız bir ömür geçirmek yerine yaşamlarımızdaki fırtınalara şiddetle direnmeli ve bir gün tatlı anılarımıza gülümseyebileceğimiz bir ömür geçirmeliyiz.

İnsanlık için bir fark yaratmak adına öncelikle kendimizi farklı kılmalıyız. Dünyada var olan bir sürü pisliğin hangi birini temizleyeceğiz diye bir düşünce içerisinde banane tarzıyla yaşarsak hata ederiz. Dünyadaki her insan bir pislik temizlese 8 milyar pislik temizlenir. İki pislik temizlerse 16 milyar, üç pislik temizlerse 24 milyar pislik temizlenir. Ama biz, dünyanın pislikleriyle mücadele etmeyi bırakırsak o pislikler öncelikle kanatlarımızı kırar, daha sonrada kırık kanatlarımıza takılır ve uçmamızı engeller.

Kırık kanatlarımıza takılanlar mücadele etmediğimiz dünyanın pislikleridir. Ve o pisliklerle mücadele etmezsek gelecek nesillere temiz bir dünya bırakamayız.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?