Mevsimsiz Dünya
Mahfi

Mevsimsiz Dünya

Reklam

Sevgilinin kanatlarına sığınamadığınız için kendinizi güçsüz mü hissediyorsunuz?

Böyle hissediyorsanız, kendinize ve kişiliğinizin gücüne inanmadığınız, aşkın gerçek gücünü yüreğinizde hissetmediğiniz için kendinizi güçsüz hissettiğinizin farkında değilsinizdir. Siz, kendinizi sevgilinin kanatlarına odaklamış ve o kanatların sizi sardığı zaman mutlu olacağınızı düşünüyorsunuz. Halbuki durum hiç de öyle değildir. Çünkü o kanatların altında gizli olan kılıç, bir şekilde yüreğinizi yaralayacaktır.

Sevgilinin kanatları altında yaşamak birçok insan için hayalden ibarettir. Bu yüzden aşk, kuzey rüzgarı gibi birçok insanın ruhunu tarumar eder. En körpe dallarını adeta budar. Ve aşktan geriye vicdanları rahatsız eden, bedenleri titreten bir ‘Ah!’ sesi kalır.

Sevgilinin kanatları altına sığınamayan insanlar, kendilerini çarmıha gerilmiş hissederler. Onlar için dünya mevsimsizdir. Onların ruhu güneşte dahi titrer. Yani mutlu olduklarında dahi mutsuzdurlar. Yüzleri gülse de gözlerinin içi acı doludur.

Aşk, çoğu insan için mevsimsiz dünya olsa da insan yine de aşık olmaktan kendisini alı koyamaz. Çünkü insanın yaşamının köküdür aşk. Aşk olmadan insan, yaşama tutunamaz. Aşk, her ne kadar yaşamlarımızı öğütse de bizleri güçlü kılan yegane varlıktır. Onun öğüttüklerinden geriye yüreğimizin sırları kalır. Bizi yaşamın bir parçası yapan, kişiliğimizi güçlü kılan sırlar.  

Sevgilinin kanatları altına sığınamayanlar, kendilerini güçsüz hissediyorlarsa aşkın bedeni boyutunda kalmışlardır. Onlar için aşk, sevgilinin bedenine sahip olmaktan öte bir şey değildir. Aşkın manevi boyutunun sırlarına eremeyenler, aşkın gerçek gücünü anlayamazlar.

Aşk bir ateştir. Sevgilinin yüz güzelliğine, bedenine değil de kişiliğine ve ruhuna aşık olanlar, bu ateşin içerisine yüreklerini hiç korkmadan atarlar. Aşk ateşinin içerisine düşen yürekler erirken çok acı verse de insana kendi kendine yetmeyi, kendine inanmayı öğretir. Yüreklere hapsedilen aşkın gözyaşları, insanı olgunlaştırır ve kişiliğini güçlendirir. Öyle ki aşkın ateşinde eriyen yürekler, insanı kendisini gerçekleştirecek kadar güçlü kılar.

Sevgilinin kişiliğine ve ruhuna aşık olanlar, sevgilinin kanatlarına sığınamasalar da aşk, onlar için kan ağlamak değildir. Yüreklerindeki yaranın sızısına rağmen aşka minnettardırlar. Yüreklerine dokunmuştur bir kere sevgilinin eli. Onlar için aşkın adı mevsimsiz dünya olsa da esas marifet bu dünyada güçlü yaşayabilmektir.    

           

             

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?