Kahvenin Hatırı
Mahfi

Kahvenin Hatırı

Reklam

Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Bu öylesine söylenmiş bir söz değildir. Bu söz, hem ülkemizin, hem de çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için aramızdaki düşmanlığı, nefreti kökünden söküp atacak bir sözdür. Günümüzde dost görünen yüzlere inen bir tokattır.

İnsanlar, saklambaç oynar gibi birbirlerinden saklanarak yaşıyorlar. Çünkü kimse kimseye güvenmiyor ve inanmıyor. Herkes, bir muhasebeci mantığı ile yeri geldiği zaman kullanmak üzere birbirinin açıklarının hesabını tutuyor. Şüphenin hakim olduğu toplumlarda kışlar, hiçbir zaman bahara dönmez.

İnsanlar, kendilerinde olmayan özellikleri başkalarında aramaya başladılar. Sadece bir kahvenin kırk yıl hatırını değil, birbirlerine olan saygılarını da yitirdiler. Herkes, kendi yaşam tarzına, yaşam hikayesine saygı duyulmasını istiyor. Bunu istemesi doğal hakkı olsa da en büyük sorumluluğu da gelecek nesillere hesap vereceği bilinci içerisinde yaşamasıdır. Hangimiz bu bilinç ile yaşıyoruz?

Sosyal medya ortamında var olan sataşma kültürü büyük bir hızla topluma yayıldı. İnsanlar, artık birbirlerine el vermez oldular. Gönüllere giren fitne toplumsal duyguları tırpan gibi biçti. Teknolojinin hızı ile yarışa giren insanlar, küçük şeylerle mutlu olmayı unuttular. İnsanların hatırlarında artık çocuklarına, torunlarına anlatacakları o siyah-beyaz anılar yok. Günümüzde çocuklar ölürken, zaman, ekmek, yemek israf edilirken, sevgisizlik gönülleri çoraklaştırmışken, kabarık banka hesapları en büyük başarı sayılırken, ilim, bilim ve fen elimizin tersiyle bir kenara itilmişken siyah-beyaz anılar neyimize?

Bir fincan kahve ile o siyah-beyaz yıllara dönmeye ve sevgisizliğin kalbine bir kurşun sıkmaya ne dersiniz?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?