Kaliteli Cümleler

Kaliteli Cümleler

Kaliteli yaşamla, kurduğumuz cümlelerin kalitesi arasında farkına varamadığımız bir bağ vardır. Kaliteli cümleler, düşünce süzgecinden geçerek söylenir. Dolayısıyla kaliteli cümleler kuran insanlar, aynı zamanda düşünerek yaşayan insanlardır.

İnsan, yaşamında negatifleri görerek değil de pozitifleri görerek yaşamalıdır. Yani çevremizdeki insanların olumsuz özelliklerine bakarak onları dışlayıp, kendimizi yüceltmektense olumlu özelliklerine bakıp alçak gönüllü olmayı bilmeliyiz. Alçak gönüllük, insanın kendisini alçaltması olarak algılanmamalıdır. Toplum, alçak gönüllü insanların sözlerini pür dikkat dinler. Çünkü onların ağzından çıkan cümleleri beyinleri üretir. Bu nedenle kurdukları cümlelerin derinliği ve kalitesi inanılmazdır.

Herkesin yaşamının kendisine göre bir işleyiş mekanizması vardır. Bu mekanizmanında kendine göre metotları vardır. Yaşamlarımızın işleyiş mekanizmasının kusursuz olabilmesi için fıtrata uygun yaşamak gerekir. İnsanlığa örnek olmuş, insanlık için bir şeyler yapmaya çabalamış insanların, düşünce dünyalarının derinlemesine idrak edilmesi gerekir. Yaşam denilen meseleyi iyi idrak etmek için yaşam üzerine güçlü tasvirlere ehemmiyet vermeliyiz. Yaşamı iyi sindiremedikten sonra kaliteli cümleler kurmamız imkansızdır.

Yaşamlarını düşünce üzerine kuran insanlar, yaşamlarındaki olayları çok iyi analiz ettiklerinden neye ihtiyaçları olduklarını bilirler. İhtiyaçları doğrultusunda bilinçli bir yaşam sürerler. Olur olmadık şeylere inanarak peşinden sürüklenmezler. Onların yaşamlarını takıntıları ya da evhamları değil, düşünceleri yönetir. Yaşamınızda çıkmaza girdiğiniz ya da manevi açıdan sıkıştığınız zamanlarda dertlerinizi kaliteli cümleler kuran insanlarla paylaşın. Onlar, yaşadıklarınızı en iyi şekilde analiz ederek doğru istikameti size göstereceklerdir.

Günümüzde kaliteli cümle kurabilen insan sayısı önemli ölçüde azaldı. Çünkü yaşamlarını düşünce üzerine değil de maddiyat üzerine kuran insanların yaşam istikametleri yanlış.

Diyeceksiniz ki düşünce para mı ediyor ya da karın mı doyuruyor?

Yaşamlarımızı düşünce üzerine değil de maddiyat üzerine kurarsak paranın ve lüks yaşamın kölesi haline geliriz. Ruhumuza vurduğumuz zincir, aynı zamanda düşünce dünyamıza vurulan kettir. Düşünce dünyamıza kölesi olduğumuz maddiyat hakim olur. Yaşamlarımızın yönetimini ele geçirir.

Yaşamlarını düşünce üzerine kuran insanlar, pınarın başındadırlar. Suyu esas kaynağından içerler. Dolayısıyla suyu içtikçe ferahlarlar. Yaşamları maddiyat üzerine olan insanlar ise denizin kıyısındadırlar. Tuzlu su içmeye mahkumdurlar. İçtikleri tuzlu su sadece içlerini değil, yaşamlarını da yakar.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!