Şeytanın Şovu

Şeytanın Şovu

Günümüzde şeytan, adeta şov yapmaktadır. Tabii bu şovu yaparken insanı, açgözlülük, şehvet, kıskançlık, oburluk, öfke, kibir ve tembellik ile gaflete düşürmektedir. Bu gaflet, aynı zamanda insanlığın aydınlanmasının önündeki en büyük engeldir. Şeytanın kurduğu bu tuzaklar ile gaflete düşen insan, haddini aşarak hırsının ve küstahlığının kurbanı olmaktadır.

Günümüzde kendisine ve talihine çok güvenen insan, ölçüsüz bir yaşam sürmektedir. Bu ölçüsüzlük ise insanı, şeytanla özdeşleştirmekte ve bu da tabiri caizse şeytanın ekmeğine yağ sürmektedir. Günümüzde nefsi kabartan televizyon, internet, sosyal medya gibi iletişim araçları ve bilgisayar oyunları, insanı bütün kötülüklerin piri olan kibir bataklığına sürüklemektedir. Bu iletişim araçları doğru kullanıldığı takdirde elbette insanlığa faydalıdır ama günümüz dünyasının vurdumduymazlığına ve yaşam tarzına bakıldığı zaman insanlığın, bu iletişim araçlarını pek de doğru kullandığı söylenemez.

Günümüz insanlığının kıskançlığının ve nefretinin altında kibir yatmaktadır. Şeytan, insanlığın ruhuna işlemeyi başardığı kıskançlık, nefret ve kibir silahı ile dünyayı kan gölüne çevirmiştir. Özellikle kibir, şeytan için atom bombası niteliğindedir. Ve şeytan, bu atom bombası sayesinde dünyayı kan kokutmuştur. İnsanların ellerinde, özellikle çocukların kanı varken insanın dostu ancak şeytan olur.

Gerçek benliklerinden koparak şeytanın oyuncağı haline gelen insanlar, kendilerini değersizleştirmektedir. Günümüzde cezbedici uyaranların etkisine kapılan insanların tek hedefi statüsünü yükseltmektir. Toplumsal statüsünün yükselmesi insanların yaşamını pozitif etkilese de statüyü yükseltirken her yolu mubah saymak insanı yoldan çıkarmakla kalmaz, insani değerlere karşıda gözünü kör eder.

İnsan, nefsi gereği olacak ki yaşamın her alanında söz sahibi olmak için mücadele ederken kendisine çok aşırı derecede özgüven duymaktadır. Şeytan, bu özgüven ile insanın ruhunu zehirleyerek insanlık üzerinde en büyük şovunu sergilemeye başlar. Bu zehrin panzehiri ise toprağın üstü olduğu gibi altı olduğunu da unutmamaktır. Allah’a hesap vereceği günün bilinci ile yaşayan insan, asla şeytanın oyuncağı olmaz ve onun şov yapmasına müsaade etmez.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!