Evdeki Şeytan

Evdeki Şeytan

Evlerimizde dost görünümlü öyle bir şeytan var ki hepimiz, o şeytanın sahte dostluğuna kanmış ve bir numaralı dostumuz yapmışız. O şeytan, günden güne kuyumuzu kazarken biz ise ona tebessüm ediyoruz.

Evlerimizdeki şeytanın bir numaralı düşmanı ise çocuklarımız. Bu şeytan, çocuklarımızın geleceğini ellerinden çalıyor da hiç birimiz bunun farkında değiliz. Gerçi ailelerimizin temeline dinamit koyduğunun farkına varmadan, çocuklarımızın geleceğini yok ettiğinin farkına varmamız imkansız.

Evlerimizdeki sinsi şeytanın adı internet.

Hoppalaaa! dediğinizi duyar gibiyim. Ancak bilinçsiz şekilde kullanılan internetin yıktığı yuvaları, tuzağına düşürdüğü ve geleceğini çaldığı evlatlarımızın haddi hesabı yoktur.

Örneğin kalbi kasığında atan sapık zihniyetli insanlar, bir örümcek gibi internette ördükleri ağlarına evlatlarımızı düşürmek ve onları, bizlerden kopararak kendi maşaları yapmak için akıllara durgunluk veren yöntemlere başvuruyorlar. Hiçbir yaşam tecrübesi bulunmayan evlatlarımızın, bu tuzaklara düşme riskinin ne kadar yüksek olduğunu bir düşündükten sonra Hoppalaaa! demenizi tavsiye ederim.

Hepimiz, evlatlarımızın kitap okumamasından, derslerine yeterli özeni göstermemesinden ve odalarının dağınıklığından şikayet ederiz. Söz dinlememeleri, yaptığımız tüm nasihatlere rağmen kendi bildiklerini okumaları hepimizi çıldırtır. Tüm bunların tek sebebi internet ve onun önemli bir parçası olan sosyal medyadır. Dünyayı, sosyal medyadaki caf caflı resimlerden ve sözlerden ibaret sayan evlatlarımız, kendilerini gelecekte bekleyen en büyük tehlikeden yani eğitimsizlikten ve kendini geliştirmemekten bi haber büyüyorlar. Geleceğe eli boş olarak yürüyen evlatlarımızı, gelecekte nasıl bir tehlikenin beklediğini düşündükten sonra Hoppalaaa! demenizi tavsiye ederim.

İnternet, çocuklarımızı yalana da teşvik etmektedir. Sosyal medyada ya da internette vakit geçiren evlatlarımıza, ne yaptıklarını sorduğumuzda kendilerine göre masum olan ders çalışıyorum ya da ödevimle ilgili bir araştırma yapıyorum yalanını söylemekteler. Evlatlarımız üzerinde ne kadar denetim mekanizması kursak da onlara inanmak zorunda olmamız, bizi evlerimizdeki şeytana karşı bir nevi çaresiz bırakmaktadır.

İnternet, çocuklar için sınırsız bilgi değil de hazır bilgi anlamına gelmektedir. Hiçbir araştırma yapmadan hazır bilgiye konan çocuklar, tembelliğe alıştıkları gibi yaşamlarında her şeyin hazır olarak önlerine geleceğini düşünmekteler. Öyle ki dönem ödevleri, kompozisyonlar dahi internetten kopyala yapıştır usulü hazırlanmakta ve öğretmenlere teslim edilmektedir. Kısacası evdeki şeytan, çocuklarımızın bilgi üretmesini engelleyerek beyin jimnastiği yapmalarının önüne geçmektedir.

Evlerdeki şeytanın en tehlikeli boyutu ise aile içi iletişimi kesmesidir. Bir ailede iletişim kesilince aile bireyleri arasındaki sevgi bağı zayıflar. Aile içerisindeki sevgi bağları bir zayıfladı mı birbirine kenetlenmiş insanların yerini aynı çatı altında yaşayan insanlar alır ki bu da aile kavramını sadece sözde bırakır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!