Seka Devlet Hastanesi

Seka Devlet Hastanesi

Annemin akciğerleri yaklaşık bir ay önce su toplamaya başladı. İzmit Seka Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahi Servisinde devam eden tedavi sürecinde tüberküloz teşhisi konuldu.

Annemin Seka Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahi Sevisindeki tedavisi halen devam etmektedir. Annemin tedavi sürecinde anneme yoğun ilgi ve alaka gösteren Göğüs Cerrahi Uzmanı Dr. Sertan Erdoğan’a ve anneme bir hasta gibi değil de evlatları gibi yaklaşan Göğüs Cerrahi Servisindeki tüm görevli hemşirelere teşekkürü bir borç biliyorum.  

Ülkemizde sağlık sektörünün en ileri seviyeye ulaşmasında sevgiyi ve insanlığı yüreklerinde barındıran Göğüs Cerrahi Uzmanı Dr. Sertan Erdoğan ve Göğüs Cerrahi Servisinde görevli hemşireler gibi mesleğine aşık insanlara çok ihtiyacımız var. Sahip oldukları geniş vizyon ile mesleklerine en iyi şekilde motive olan bu güzide insanlar, hastalarına vermiş olduğu moralle onların adeta tükenmiş olan enerjilerini tazelemekte ve onlara güç vermektedirler.

Bu güzide sağlık çalışanlarının, meslek hayatlarındaki başarılarıyla ve en önemlisi de hastalarına verdikleri değerle sağlık sektörünü dönüştüreceklerine eminim. Onlar, hiç de kolay olmayan bir sektörün gönüllü hizmetkarları gibi çalışırlarken gerek toplumun ve gerekse yetkililerin takdirini fazlasıyla hak ediyorlar. Ben bir hasta yakını olarak annemin kalbini bir kez dahi kırmayan, ona değer veren ve verdikleri bu değerle anneme büyük moral depolayan Göğüs Cerrahi Uzmanı Dr. Sertan Erdoğan’a ve Göğüs Cerrahi Servisi hemşirelerine, Sağlık Bakanlığı tarafından takdirname verilmesini canı gönülden arzularım.

İzmit Seka Devlet Hastanesi yönetiminede ayrıca teşekkür etmek isterim. Ben, hayatımda ilk defa bir hastanede başhekimin odaları tek tek dolaşarak hastalara ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerini ilettiğini, hastaneyle ilgili bir şikayetleri olup olmadığını sorduğuna ve vatandaşın sesine kulak verdiğine şahit oldum. Hastane yönetimi, hastanenin temizliğine ve yemeklerinin kalitesinede çok büyük bir önem veriyor. Odalar her gün belli saatlerde paspaslanıyor, çöpler belli saatlerde alınıyor, hastaların sorunları derhal çözülmeye çalışılıyor, yemek dağıtan personeller, bone, maske ve eldiven takıyor. Hasta refakatçilerine hastane personeli ile aynı yemek veriliyor, hastaların yemekleri ise rahatsızlıklarına göre dağıtılıyor. Hastaya yanlış yemek verilmesinin önüne geçmek için ise her bir hastanın isminin karşısında hangi yemeği alacağının yazdığı bir liste yemek dağıtan personele veriliyor.

İzmit Seka Devlet Hastanesi, sağlık sektöründe örnek alınacak hastanelerin başında gelmektedir. Bunda emeği geçen tüm hastane çalışanlarına canı gönülden teşekkür ederim. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!