Çöp Yığını

Çöp Yığını

Yıllar sonra yaşamlarımıza yolculuk yapsak emin olun ki yıllardır biriktirdiğimiz çöp yığınlarının kokusundan rahatsız oluruz.

O çöp yığınları ki yaşamlarımızı birer korku platosuna çevirdi. Bu çöp yığınlarından rahatsız olmadığımız sürece kendi yaşamlarımızın sahibi değil, konuğu dahi olamayız.

Yaşamlarımızdaki çöp yığınlarını süpürerek yaşamlarımıza bir şeyler katmak isteyen insanları elimizin tersiyle itip de bizim sırtımızdan geçinmeye çalışan ve yaşamlarımızı gerginleştiren insanları omuzlarımızda taşıdıkça yaşamlarımızdaki yanlışlarımız doğrularımızı götürmeye devam edecektir. Yaşamlarımızın çöp yığınlarına dönmemesi için öyle bir hayat felsefesi benimsemeliyiz ki yaşamlarımızdaki doğrularımız, yanlışlarımızı götürmelidir.

Yaşamlarımızdaki çöp yığınları yaşadıkça yaptığımız yanlışlardır. Yanlışlarımızı kalkan yaparak yaşadığımız sürece ahlaksızlığı ahlak olarak benimseyecek ve uçurumun kenarında yaşamlarımızı bozuk para gibi harcayacağız.

Bir insan düşünün ki devamlı sağlıksız gıdalarla besleniyor. Bu insanın bedeninin belli bir süre sonra hastalanması içten bile değildir. İşte bizlerde ruhumuzu sağlıksız bilgilerle beslediğimiz için manevi olarak hastalandık. Kendi yaşamlarımıza kurşun sıktığımızın yani kendi kendimizi öldürdüğümüzün farkında dahi değiliz.

Aciz bedenimizle yaşadığımız dünya hayatı ile maneviyatımız arasında herhangi bir bağ kalmadı. Yaşamlarımızdaki çirkinlikleri inatla savunurken, bizlere alın terimizle yaşamayı tavsiye edenleri enayi diye nitelendirdikçe hiçbir zaman yaşamlarımızda söz sahibi olamayacağız.

Yaşamlarımızdaki çöp yığınlarından kurtulmak için meseleyi temelden ele almalıyız. Bu çöp yığınlarının yol açtığı manevi hastalığımızı iyileştirmek için en başta sadece alın terimizle kazandığımızı yemeye özen göstermeliyiz. Lüks hayat yerine temiz hayat yaşamayı tercih etmeli, yaşamlarımızın öznesinin değerli olması için yüklemi omuzlarımızda taşımayı göze almalıyız.

Ceplerimiz kadar yüreklerimizi de zenginleştirmeliyiz. En azından insanlığa hizmet etmek için buna ihtiyacımız var. Haksızlığa karşı durabilmek, yaşamlarımızda disiplini sağlayabilmek, gençlere örnek olabilmek ve gelecek kuşaklara aktarabileceğimiz bir şeylerimizin olması için buna ihtiyacımız var.

Şuna inanın ki yüreğimiz fakir, cebimiz zengin olduğu sürece hiçbir zaman insan olamayız. Yaşamlarımızda biriktirdiğimiz çöp yığınları arasında kaybolur gideriz. Yaşama dair hiçbir iz bırakamadan.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!