Tiyatro Salonları

Tiyatro Salonları

Çocuklarımızın elinden tutup da tiyatro salonlarına gitmediğimiz sürece iyi bir gençlik yetiştirmiş olamayız. Bizler, tiyatrodan uzaklaştıkça nasıl televizyonun esiri olup zehirlendiysek, çocuklarımızda tiyatroyu tanımadıkça tıpkı bizler gibi televizyon tarafından zehirlenecek ve sağlıksız bir nesil yetişecektir.

Tiyatro salonları doldukça sadece kültürlü bir nesil değil, vicdanlı ve merhametli bir nesil yetiştirmiş oluruz. Tiyatronun ışıkları yanmaya devam ettikçe çocuklarımızın geleceği de aydınlık olacaktır. Tiyatronun perdeleri kapanmadıkça, çocuklarımızın zihinlerindeki perde de kapanmayacaktır. Aksi halde kendi kendini yiyen bir nesil yetiştirmiş oluruz ki bu da gençliğin yavaş yavaş tükenişi demektir.

Tiyatro, gençlerimize hayatın ta kendisini vadeder. Televiyonlardaki programlar gibi gençlerimizin fikir dünyasını zehirlemez. Tiyatro ile hayata daha iyi motive olan gençlerimiz, ihtiyaç duydukları yaşam enerjisini tiyatrodan alarak vatana hizmet için girdikleri yolda daha kuvvetli adımlarla yürüyeceklerdir.

Televizyon, gençlerimizi doğru yolda yürütmediği gibi doğru yolda yürüyen gençlerimizi de yolundan eder. Oysa tiyatro, yanlış yolda olan gençlerimizi doğru yola sokar. Doğru yolda olan gençlerimizin ufkunu açar. Onları, yeni fikirler üretmeye teşvik ederek hem vatanlarına, hem de insanlığa daha iyi hizmet etmelerini sağlar.

Günümüzde dünyevi yaşam, manevi hastalıklarla dolup taşmaktadır. Duygu yoksunu insanlar, dünyada şiddeti her geçen gün daha da yaymaktadır. İnsanlık, bugün büyük bir felaketin eşiğine geldiyse bunda tiyatronun perdelerinin kapalı olmasının etkisi bir hayli fazladır. Sanki tiyatronun perdeleriyle birlikte insanlığın da perdeleri kapanmıştır.

İnsanlık, bugüne kadar her şeye alıştı da tiyatronun perdelerinin kapanmasına bir türlü alışamadı. Bilmem siz de farkında mısınız ama tiyatronun ışığı söndüğünden beri dünyada art niyetli insanların sayısında büyük bir patlama yaşandı. Birbirlerinin yüzüne gülümseyen insanlar, arkadan birbirlerinin kuyusunu kazmaktan geri durmuyor. Tiyatronun ışıklarının sönmesiyle birlikte zihinlerin büyük bir karanlığa gömüldüğünü söylemek yerinde olur.

Tiyatro, insanlığın gözyaşıdır. İnsanın yüzündeki tebessümdür. İnsanın aynası olan tiyatro, insanı yine insana anlatır. Yüreğimizdeki acının yansımasıdır. Yaşama karşı özgün bakışımızdır. Bizlere, erdemi, ahlakı, iyiliği öğreten en iyi öğretmendir. Çocuklarımızın ellerinden tutalım ve tiyatro salonlarına koşalım. Tiyatroya yabancı bir nesil değil, tiyatroyla dost ve iç içe olan bir nesil yetiştirelim.

Tiyatro sahnelerindeki ışığın, çocuklarımızın gözlerindeki ışık olduğunu, tiyatro sahnelerindeki perdenin ise çocuklarımızın zihinlerindeki perde olduğunu her an hatırlayalım. Tiyatronun ışığı sönerse çocuklarımızın gözlerindeki ışık söner. Tiyatro perdeleri kapanırsa çocuklarımızın zihinlerindeki perde kapanır.  

             

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!