Bir Damla Zehir

Bir Damla Zehir

Yaşam, inanılmaz şekilde hızlı akıyor. Bu akışın getirdiği değişime ve her geçen gün genişleyen hürriyet fikrine ise bir türlü ayak uyduramıyoruz. Günümüzün her geçen gün genişleyen hürriyet fikrine uyumsuzluğumuzdan dolayı bize inanmış, değer vermiş, sadakat gösteren insanlara esirimizmiş gibi davranıyoruz. İnsanlara verilen değer ise sosyal statülerine göre değişiyor. Günümüz dünyasının tablosu maalesef bu.

Yaşamlarımız adeta eksiklikler zincirine dönmüş. Bu eksiklikler zincirinin başında ise vicdanımız var. Düşüncesizce sürdürdüğümüz yaşamlarımıza vicdanımız her ne kadar itiraz etse de bu itirazlara kulaklarımızı tıkadığımızdan saplantılarımız yaşamlarımızı yönetiyor. Yaşamlarımızın meçhul tarafında insanları gerçekten sevip sevmediğimiz, gerçek tarafında ise insanların yaşamına bir damla zehir katmaktan haz aldığımız var. İnsanların yaşamına bir damla zehir katabilmek için bin bir türlü hile yapsak da yaşamda, bizim yaşantılarımıza türlü hileler ile bir damla zehir katarak bizden intikamını alıyor.

Günümüz insanlarının bedeni büyümüş olsa da akılları o kadar çocuk ki içinde çırpındıkları yanlış düşüncelerle kararlarını kimseye danışmadan yalnız almakta, çok bilmiş tavırlarıyla kendilerinin felaketine yol açacak barutun fitilini ateşlemektedirler. Oysa susmayı bir başarabilseler, bin düşünüp bir konuşabilseler, ara sıra yaşantılarının gölge tarafına sığınarak hararetlerini bir giderebilseler yaşamı daha sağlıklı yorumlayabilecekler.

Aşk, insanın gözünü kör eder derler ya günümüz insanlarının gözünü ise inandığı değerler kör etmiş. İnandığı değerleri demir attığı liman haline getiren insanlar, miskin ruhlu, bencil ve kendilerini beğenmiş. O kadar kolay aldanıyorlar ki bu aldanışlarının bedelini ödediklerinde ise talihsizliklerinden yakınıyorlar. Oysa ‘Saplantılar mı?’ ‘Talihsizlik mi?’ diye düşünmek gerekmez mi?

İnsanlar, başkalarının yaşantılarına bir damla zehir katmakla insanlardan ve insanlıktan öcünü aldığını düşünse de intikam aldığını düşündükleri insanlardan daha fazla acı çekiyorlar. Çünkü o bir damla zehirle insanları ve insanlığı değil, kendilerini aşağılayarak iğrenç hale getiriyorlar.

İnsanlar, şunu çok iyi bilsin ki bir ellerinde silah (kötülük), diğer ellerinde ise gül (iyilik) vardır. Hangisiyle yaşayacaklarına karar verecek ise yine insanlardır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!