Korktuğumuz Zamanlar

Korktuğumuz Zamanlar

Yaşamın zorluklarla dolu bir yolculuk olduğunu çok kişiden duymuşuzdur. Zaman zaman dibe vurduğumuzda olur, başımıza kötü şeylerin geldiği de. Mesele dibe vurmak ya da başımıza gelen kötü şeyler değil, yaşamın elinden tutarak yeniden doğrulabilmektir. Çoğumuz ise bu konuda tecrübesiziz.

Gerçek mutsuzluk ve umutsuzluğu en iyi korktuğumuz zamanlarda tanırız. Korktuğumuz zamanlarda içimizde bir yerlerde saklı kalıyoruz. Bunun içindir ki korkularımızı yaşamlarımızdan silemiyoruz. Gerçekten hissettiğimiz için değil de sadece acılarımızı etrafımızdan gizleyebilmek için gülüyoruz. Kendimizi dahi anlamadığımızdan yaşamdan neyi istediğimizi ya da neyi istemediğimizi bilmiyoruz.

Yaşamda yapılacak o kadar anlamlı işler var ki inanın yapmak için hepsini sıraya koysak yarısını yapmaya ömrümüz yetmez. Bu kadar vakitsizlik içerisinde vaktimizi o kadar boşa harcıyoruz ki yaşamımıza ait bir çizgimiz dahi yok.

Korktuğumuz zamanlarda kendimizden dahi utandığımızdan korkularımızı bir türlü kabullenemiyoruz. Oysa insanı cesur yapanın korkuları olduğunu bir anlayabilsek yaşamı daha farklı yaşayacağız. En başta karşımızdaki insanı daha iyi anlayacağız. Yaşarken edindiğimiz deneyimlerden başkaları da istifade etsin diye toplumla paylaşacağız. Yaşama karşı verdiğimiz amansız savaşta içimizdeki güce güç katacağız. Önyargılarımızdan kendimizi kurtaracağız. İçsel özgürlüğümüzün önündeki tüm engelleri teker teker devireceğiz.

Korktuğumuz zamanlarda çevremizdeki insanlara dayanmak ve onlardan güç almak istiyoruz. Ancak bunu yaparken çevremizdeki insanları incitiyoruz. Çünkü yaşamlarımıza kendi ellerimizle duvarlar örmüşüz. Bizi huzura ve mutluluğa götürecek bir çıkış yolu aradıkça sürekli o duvarlara çarptığımız için canımız yanıyor. O duvarları yıkmak için uzanan yardım ellerini ise tutmuyoruz. Bunu bir zayıflık olarak algılıyoruz.

Bugün korku denilen rüzgara karşı duramadığımızdan yaşama havlu atmışız. Bunun bedelini ise yaşamsal enerjimizi kaybetmekle ödüyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!