Kendisini Reddetti Diye Öldürdü! O Caniden Kan Donduran İfadeler

İstanbul Küçükçekmece'de 6 ay önce kendisinden ayrılan ve tekrar barışma istediğini kabul etmeyen İki çocuk annesi Seher Çetintaş’ı Silah ile yakın mesafeden ateş ederek öldürdüğü öne sürülen Ahmet Kalender in yargılandığı davada tanıklar dinlendi. Olayın yaşandığı kafenin işletmecisi olan Tanık sanık kalender'in kadın yerdeyken sırtına doğru ateş ettiğini belirterek "Sanık, kadın yerdeyken 'Seni koruyanlar gelsin, seni kurtarsın' dedi" ifadelerini kullandı.

Kendisini Reddetti Diye Öldürdü! O Caniden Kan Donduran İfadeler
Kendisini Reddetti Diye Öldürdü! O Caniden Kan Donduran İfadeler melek eren

Bakırköy 7 Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ahmet Kalender katıldı. Duruşmada hayatını kaybeden Seher çetintaş'ın 16 yaşındaki kızı Z.K. Pedagog eşliğinde verdiği ifadede sanık ile annesinin üç dört ay annesiyle aynı evde yaşadıklarına o dönemde annesi dışarı çıktığında annesi ile Sanığın sorun yaşadığını söyledi. Z.K. beyanının devamında,  "Bir defasında el kaldırdı, diğerinde de annemin elmacık kemiğini kırdı. Evdeyken annem ile sanık, karşılıklı hakaret sözleri söylediler. Tartışmalar nedeniyle evden ayrıldık. O bölgede kiralık ev bulamayınca zorunlu olarak sanığın oturduğu apartmanda bir yer bulduk. Sanığa söylemedik. 1-2 ay sonra asansörde sanık, bizi görünce farkına vardı. Arayıp rahatsız ediyordu. Bir kez alkollü kapımıza geldi. Polis varken 'İstersen şikayet et bakalım ne olacak' dedi" diye konuştu.

"ŞİKAYETÇİYİM"

Sanıkla iki defa yüz yüze görüştüğünü söyleyen genç kız, "Birincisinde normal konuştuk. İkincisinde ya annen ya da baban' deyince 'Hiçbir şey yapamazsın' şeklinde cevap verdim. 'Yapınca görürsün' diyerek silah aldığını  söyledi. Olay da 3-4 hafta sonra meydana geldi. Olay günü de sanık telefon açmadan önce ismini hatırlayamadığım bir tekstilci ile annem telefon görüşmesi yaptı. Annemin para kazanması gerekiyordu. Sanık, annemin çalıştığı iş yerlerine gidip annem için 'Bu benim  karım çalıştıramazsınız' şeklinde sözler söylüyormuş. Bu konuyu konuştular. Karşıdaki şahıs da   'Çalışacaksan sanık ile bu konuyu hallet biz o kafede olacağız orası güvenli rahatça görüşebilirsiniz' dedi. Bir müddet sonra da sanıkla telefonlaştılar. Ben de dinledim. Sanık 'Limitsiz kredi kartı vereyim aynı evde yaşamayalım. Evlenmeyelim ama arkadaş olalım' deyince annem de 'Ben o... değilim senin parana ihtiyacım yok' deyip tartıştılar. Sonrasında da evden çıktı. Olay meydana geldi. Şikayetçiyim" dedi. 

"SENİ KORUYANLAR GELSİN, SENİ KURTARSIN"

Mahkemede tanık olarak dinlenen olayın gerçekleştiği kafenin sahibi A.Z. de Bahçede oturduğu sırada silah sesinin yükseldiğini ve sesin geldiği yöne  doğru gittiğini belirterek "Silahın mermisini mekanizmaya vermeye çalışıyordu. Kadın yerde yatıyordu. Sanık, kadın yerdeyken sırtına doğru ateş etti. O sırada müşterim olan polis memuru, sanığı etkisiz hale getirdi. Hatırladığım kadarıyla ölen yerdeyken, 1-2 el silah sesi duydum. Olay yerinde sanıktan başka silahlı birisini görmedim. Yüze tükürme, tehdit, hakaret, tartışmaya şahit olmadım. Sanık, kadın yerdeyken 'Seni koruyanlar gelsin, seni kurtarsın' dedi. Olay yerinde silahlı başka birisini görmedim." dedi. 

"ÖNCE ONU SONRA KENDİMİ ÖLDÜRECEĞİM"

Seher çetintaş'ın komşusu olduğunu söyleyen Tanık H.G., Sanık ve Seher'in iki üç ay birlikte yaşadıklarını Sanığın Seher Çetin taşı darp ettiği için ayrı yaşamaya başladıklarını belirterek, "Ahmet evlenmek istiyordu. Seher ise evlenmek istemiyordu. Bir süre görüşmediler. Ahmet bana 'Ben bu yola baş koydum. Önce onu sonra kendimi öldüreceğim' dedi. Ertesi gün Seher'in ölüm haberini duydum. Seher'i öldüreceğine ilişkin sözlerini sanıktan 4-5 defa duydum"  dedi. Tanık F.Ö. de sanığın  'Benimle barışmazsa onu öldüreceğim' şeklinde sözler söylüyordu. Bu konuşmalar geçtikten yaklaşık bir hafta sonra da ölüm haberini aldık. Seher sanığın kendisini öldüreceğine inanmıyordu " dedi.
Tanıkların dinlenmesi için duruşma ertelendi.

 

son dakika haber küçükçekmece son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü