Kaplıca Ve Termal Suyun Faydaları

Özellikle kış aylarında fazlaca rağbet gören doğal sıcak kaplıca suları, hem vücut hem de cilt sağlığına oldukça faydası var. Son yıllarda dünyaca ünlü kozmetik markalarının da dikkatini çeken termal suların faydalarını yazımızda bulabilirsiniz…

Kaplıca Ve Termal Suyun Faydaları
Kaplıca Ve Termal Suyun Faydaları

Önceden sadece bel ağrısı, bacak ağrısı veya böbrek taşı düşürmek için başvurulan termal sulara, artık sadece ileri yaş grubu değil gençlerde ilgi gösteriyor. Kaplıcalarda ve termal otellerde bulunan şifalı sular, yalnızca vücut sağlığı için değil cilt sağlığı içinde oldukça faydalı. Peki, termal suların faydaları nelerdir?

TERMAL SUYUN FAYDALARI

Kaplıcalarda bulunan termal sular, tamamen doğal bir şekilde sıcak olduğu için, cildin kolay ve doğal bir şekilde terlemesini sağlar. Daha sonra ciltte bulunan toksinler atılıp cilt daha arınmış bir hale gelecektir. Kan dolaşımını hızlandırdığı içinde selülitle savaşmakta oldukça başarılı.
Termal su masajı ile kan dolaşımını hızlandırarak ortamdaki nem ve sıcaklık sayesinde hızlıca ödem attırıp, bölgesel kilolardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.
Minareli su adı altında Vichy ve Avene gibi dünyaca ünlü markalarında, ürünlerinde yer verdiği termal sular, cildin temizlenmesinde büyük rol oynuyor.
Kasların gevşeyip, vücuttaki stresin atılmasına ve vücudun rahatlamasına yardımcı olan termal sular, cildin canlı görünmesini de sağlar.
Vücuttaki tüm gözenekleri derinlemesine temizleyen termal su; cildin yumuşamasını da sağlar.
Termal su astım, bronşit, üst solunum yolu hastalıkları, pnömokonyoz gibi hastalıklara şifa kaynağıdır. Bu tür hastalıklarda daha çok klimaterapi yapılmaktadır.
Termal su, böbrek taşlarının vücuttan atılmasına, böbrek ve idrar yolu hastalıklarına, bağırsak hastalıklarına ve sistit gibi hastalıkların tedavisinde de etkili olmaktadır.
Başta böbrekler olmak üzere, mesane ve idrar yollarını kapsayan boşaltım sistemiyle ilgili hastalıkların tedavisinde, termal suyun etkileri bulunmaktadır. Termal su molekül ve pertikül içeren yapısı sayesinde böbrekten süzülen kan miktarının artmasını sağlayıp, toksinlerden arınmayı sağlar.
Suyun rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi, rehabilitasyonun çok önemli olduğu beyin felci (spastik) çocuk felci ( polio ) gibi nörolojik rahatsızlıklarının rehabilitasyonunda önemli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. 
Rehabilitasyon ve tedavilerinde başarıya ulaşması, uygulamaların konusunda uzman kişilerin gözetiminde yürütülmesinin önemli etkisi bulunmaktadır. Çevresel koşulların doğru sağlanması da sonuca olumlu etki eden çevresel faktörler arasında yer almaktadır.
Termal suyun zihin ve ruhi yorgunluğunun giderilmesinde etkileri bulunur.
Termal suların deri yüzeyinde ki önemli etkilerinden birisi de yüzeysel kan dolaşımını hızlandırılmasıdır. Kaplıca kürü sonrasında saç yapısında pozitif değişiklikler, saçlarda parlaklık ve sağlık, cilt görünümünde canlılık görülmektedir. Kaplıca suyu biyolojik hücre yapısını ve yaşlanma hızını yavaşlatarak herkese sağlıklı bir yaşam sunmaktadır. 
Kaplıca sularının deri yüzeyi üzerinde gerek hidroastik geçisin, gerek emilin gerekse deride birikim yolu ile yaptığı fiziki kimyasal değişiklikler birçok deri hastalığının tedavisinde olumlu etki göstermektedir.

 

Kaplıca Ve Termal Suyun Faydaları kükürtlü termal suyun faydaları kaplıca suyunun cilde faydaları termal suyun zararları termal suyun saça faydaları kaplıcanın kadın hastalıklarına faydaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü