Kanal D İstihbarat Şefi Açıkladı! Cemal Kaşıkçı Cinayetinde Bomba Detaylar!

Kanal D İstihbarat Şefi Emrullah Erdinç, CNN TÜRK canlı yayınında Cemal Kaşıkçı soruşturmasıyla ilgili son Gelişmeleri anlattı.

Kanal D İstihbarat Şefi Açıkladı! Cemal Kaşıkçı Cinayetinde Bomba Detaylar!
20 Ekim 2018 - 15:15

Dünyanın göz kulak kesildiği Cemal Kaşıkçı olayı ile ilgili son dakika gelişmeleri peş peşe yaşanmaya devam ediyor. CNN Türk canlı yayına konuk olan Kanal D istihbarat şefi Emrullah Erdinç son bilgileri canlı yayında anlattı. Işte Emrullah Erdinç'in o açıklamaları...

“Cemal Kaşıkçı'nın ya diri ya ölü olarak polisler bulmaya çalışıyordu. Olayla inceleme şube müdürlüğü, konsolosluk ve özel konutta yaptığı aramalar oldu. Neredeyse iki kamyon dolusu delil niteliği taşıyan materyale el kondu. Ancak, 'parçalandı' gibi iddiaları destekleyecek bulguya rastlanılmadı. Polisler, yaptıkları araştırmalarda çok temiz yerlerle karşılaştılar. Polisler oraya 14 gün sonra girebildi. 14 gün sonunda arama yapabildi. Doğal olarak içerisi defalarca temizlenmiş.”

"DEFALARCA TEMİZLİK YAPILMIŞ"

Polislerin, 2 Ekim tarihinde çok yoğun bir şekilde konsolosluğa temizlik malzemeleri alındığının envanterine ulaşıldı. Özellikle kimyasal maddelerin, suç mahallerinin temizlenmesinde kullanılabilecek malzemelerin alınabileceğini polis zaten biliyordu. Defalarca temizlik yapılmış. Birçok yer boyanmış, boya tekrarı geçilmiş. Polis buna rağmen delil çalışmalarını yaptık. 'Mavi ışık' ile aramalar gerçekleştirildi. Bazı bulgulara ulaşıldı. Ancak o bulgular 'DNA örnekleriyle, polisin elindeki DNA örtüştü' demek şu an için erken. Bunların hepsi adli tıp kurumuna gönderildi.

2,5 MİLYON DOLAR DETAYI

“'Cemal Kaşıkçı'nın ailesinden de DNA örnekleri alındı' deniyordu. Hayır, o örnekler geldi. Cemal Kaşıkçı'nın DNA örnekleri de mevcut. Ele geçirdikleri iki kamyon delillerle bir eşleştirme yapılabilir mi? Bunlar kontrol ediliyor. Eğer Kaşıkçı'ya ait bir şey bulunursa, konsolosluğun ne tarafında öldürülüğüne dair bulgu ortaya çıkacak.Bilindiği gibi Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim sonrasının hemen akabinde 15 kişilik bir Suudi heyeti Türkiye’ye geliyor. Özellikle bir isim çok önemliydi. Suudi Arabistan Adli Tıp Kurumu başkanıydı. Doktorasına baktığımızda, Avusturya’da almış olduğu eğitim var. ‘Mobil otopsi yapabilme’ Baktığınız zaman dünyada sayılı isimler bu anlamda kendisini geliştirmiştir. Suudi Arabistan’da adli tıp kurumu başkanı, çok önemli donanımlar satın alıyorlar. Sadece bir minibüs alıyorlar, mobil otopsi yapabilecek nitelikte bir araç. Ve  2,5 milyon dolara alıyorlar.”

 

Editor:  Haberra

YORUMLAR

  • 0 Yorum