Kan Donduran Olay! Öldürüp Kolonya ile Yakmışlar

İzmir'in Torbalı ilçesinde iş adamı Murat Öğüt’ü öldürdükten sonra cesedini cipin içerisinde Yakmaktan tutuklu bulunan eşi Öznur Öğüt ile çocukları Batuhan Ata Öğüt, ve Mehmet Hadi Öğüt Haklarında açılan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandıkları davada ilk kez hakim karşısına çıktı. Işadamının oğulları babalarının cesedini kolonya dökerek yaktıklarını anlattı.

Kan Donduran Olay! Öldürüp Kolonya ile Yakmışlar
Kan Donduran Olay! Öldürüp Kolonya ile Yakmışlar melek eren

İzmir'in Torbalı ilçesinde geçtiğimiz 15 Nisan Günü yaşanan olayda işadamı Cihat Murat Öğüt'ün cesedi, 35 TTG 35 plakalı Tamamen Yanmış cipin içerisinde bulunmuştu. Olayla ilgili soruşturma başlatan ekipler iş adamı öldürdükten sonra cesedini içinde bulunduğu cipi ormanlık alanda yaptıkları belirlenen eşi ve çocuklarını gözaltına almıştı. Tutuklanan çocuklardan biri daha sonra serbest kaldı.

Iş adamına öldürmekle suçlanan eşi ve çocukları ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle açılan davada ilk kez hakim karşısına çıktı.  İzmir 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada tutuklu sanıklar Öğüt, Batuhan Ata Öğüt, Mehmet Hadi Öğüt, tutuksuz sanık C.G., iş adamının annesi Hatice Öğüt, kardeşi Fatma Bahar Narin  ve tarafların avukatları hazır bulundu.

BABALARINI SUÇLADILAR

Sanıklardan Batuhan Ata Öğüt, duruşmada ilk olarak dinlenerek verdiği ifadede ailelerinde şiddetli şiddet ve geçimsizliğin olan olduğunu Babalarının kendilerine sürekli bağırarak şiddet uyguladığını söyledi. Babasının alkol bağımlısı olduğunu söyleyen Batuhan Ata Öğüt, "Olay günü babam, annemi aramış ve ulaşamamış. Bunun üzerine ağabeyimi aradı, bağırdı ve küfretti. 'Akşam geldiğimde sofra hazır olsun' dedikten sonra telefonu kapattı. Akşama doğru babam eve geldiğinde sofra hazır olmadığı için bize bağırdı ve küfretti. Yemeğini yedikten sonra 'Ben yatmaya gidiyorum. Ses çıkarmayın, kafanızı kopartırım' diye bağırdı" ifadelerini kullandı. Babasının yüzü evin içerisinde annesini dövdüğünü söyleyen tutuklu Sanık, "Araya girdim. Ayırmaya çalıştım. Babam bana da vurdu. Annemi yere yatırıp saçlarından tutup kafasını yukarı çekti. Annemin saçları babamın elinde kalmıştı. Babamın arkasından ellerimle onu tutup, annemin üzerinden almaya çalıştım. Babam o sırada 'Bırak beni öldüreceğim o kadını' diyordu. Babam hareketsiz kalınca onu bıraktım. Annemin başı kanıyordu ve yerde hareketsiz yatıyordu. Ağabeyimle birlikte annemin elini yüzünü yıkayıp mutfağa götürdük. Daha sonra salona, babama bakmaya gittim. Yerde hareketsiz yatıyordu, karnı şişip, inmiyordu. Ağabeyim geldi, 'Topla kendini, olan oldu' dedi. Babamın nefes almadığını görünce ağlamaya başladım" dedi. İfadesinin devamında Batuhan Ata Öğüt, ağabeyinin isteği ile C.G.'yi eve getirdiğini, Hep beraber tesis Ararat ormanlık alana götürdüklerini Vecihi de burada kolonya döküp yaptıklarını söyledi.

'BABAM AGRESİFTİ'

Mahkemede savunma yapan sanıklardan Mehmet Hadi Öğüt ise Babasının agresif bir kişiliğe sahip olduğunu belirterek, "İddia edildiği gibi babama herhangi bir ilaç veya enjeksiyon vermedik. Babam hastalıkları nedeniyle gün içinde birçok ilaç kullanırdı. Olayda yastık da kullanılmadı. Olay sonrasında polisi aramak aklına gelmedi. C.G. ile birlikte babamı evden çıkarmaya karar verdik. Babamı halıya sardık, asansöre koyup evden çıkardık. Annem ağlıyordu, 'Sakin ol, her şey düzelecek' dedim. Ormanlık alana gittiğimizde C.G. gömmemiz gerektiğini söyledi ama yanımızda gömmek için alet yoktu. Arabada kolonya şişesi vardı. Arabayı yakmamız gerektiğini ben söyledim." dedi. 

'EVLENDİĞİM GÜNDEN BERİ ŞİDDET GÖRDÜM'

İş adamının eşi Öznur Öğüt ise Evlendiği günden bu yana şiddet gördüğünü belirterek, "Devamlı şiddet gördüm, çok defa aldatıldım. Gördüğüm şiddet için hiçbir yere başvuramadım. Olay günü de eşim, uyumaya gittikten sonra seslerin çıkması üzerine geldiği salonda çocuklarıma ve bana bağırdı. Sonra televizyon koltuğuna oturan Murat, bana sigara paketi ve elindeki çakmağı fırlattı. Bunlar bana denk gelmesin diye refleks olarak yaptığım vücut hareketinin ardından arkamı döndüğümden sırtıma tekme attı. Sonra elleri ve ayaklarıyla bana saldırdı. Çığlık attım, o an nefesim çekildi, öldüm sandım. Saçımı tuttu ve yukarıya doğru kaldırdı beni. Bir taraftan da diziyle karnıma doğru vuruyordu. Batuhan'ın geldiğini gördüm. Saçımdan tutarken bir sıcaklık hissettim. Başımdan kan akıyordu. O sırada Batuhan beni geçerek babasına doğru gitti. Sonrasında yere yığıldığım ve bayıldığım için hiçbir şey hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde oğullarımın, mutfakta elimi yüzümü yıkadıklarını anımsar gibi oldum. Oğullarımdan biri, 'Babam yerde yatıyor, galiba öldü' deyince ben de, 'Ölmemiştir' diye tepki verdiğimi hatırlıyorum." Dedi.

 

izmir iş adamı son dakika Cihat Murat Öğüt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü