İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Son Dakika Cemal Kaşıkçı Açıklaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında son dakika açıklaması yaptı. Cumhuriyet savcılığından yapılan açıklamada, "Kaşıkçı soruşturması uluslararası hukuk ve sözleşme hükümlerine riayet edilerek tüm boyutlarıyla yürütülmektedir." denildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Son Dakika Cemal Kaşıkçı Açıklaması
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Son Dakika Cemal Kaşıkçı Açıklaması melek eren

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bir düz son dakika açıklaması yaparak Cemal Kaşıkçı soruşturması ile ilgili bilgilendirme yaptı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklama şöyle:
"Suudi Arabistan ülkesi vatandaşı Cemal Kaşıkçı'nın 02.10.2018 tarihinde saat 13:14'te gittiği aynı ülkenin İstanbul Başkonsolosluğu2nda alıkonduğuna dair iddia ile ilgili olarak 06.10.2018 tarihli açıklamamızda da belirtildiği üzere;
Olayın adli mercilere (Levent Polis Karakolu) Hatice Cengiz tarafından bildirilmesi üzerine (02.10.2018-Saat; 16:40) Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturulmaya başlanmıştır.
Olay mahallinin diplomatik misyon temsilciliği olması sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla Suudi Arabistan Krallığı yetkili temsilcilikleriyle gereken yazışmalar yapılmış ve olay mahallinde yapılacak arama ve kriminal incelemeler için izin verilmesi talebinde bulunulmuştur.
Bu talebimizin 15.10.2018 tarihi itibariyle Suudi Arabistan Krallığı yetkili makamlarınca kabul edildiğinin bildirilmesi üzerine aynı gün İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'nden arama, elkoyma ve inceleme kararı alınmış, Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından görevlendirilen 1 C. Başsavcıvekili ve 1 C. Savcısı başkanlığındaki olay yeri inceleme ekibi ile birlikte konsolusluk binası/konutu ve konsoloslık araçlarında gerekli adli işlemlere başlanmıştır.
İnceleme ve soruşturmaya ilişkin diğer adli işlemler ayrıca devam etmekte olup adli soruşturma; uluslararası hukuk/teamül, anlaşma ve sözleşme hükümlerine riayet edilerek titizlikle ve tüm boyutlarıyla yürütülmektedir.
Soruşturma sürecinde, ilerleyen aşamalarda gerektiği takdirde kamuoyunu bilgilendirici açıklamalar Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yapılacaktır."

son dakika istanbul cumhuriyet başsavcılığı cemal kaşıkçı son dakika cemal kaşıkçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü