İştahı Azaltan Sağlıklı Besinler

Eğer diyet yapıyor ya da dengeli beslenmeye çalışıyorsanız o zaman bu besin gruplarına mutlaka dikkat etmelisiniz.

İştahı Azaltan Sağlıklı Besinler
İştahı Azaltan Sağlıklı Besinler İpek Köse

Sağlıklı bir diyet ve yaşam için bu besinleri neden tüketmeniz gerektiğine bir bakalım…

İŞTAH AZALTAN BESİN GRUPLARI

İyot: iyot açlık hissinizin önüne geçer ve özellikle vücudunuzdaki tiroit hormonlarınızın oluşması için oldukça gereklidir. İyot ilk başta iyot içeren tuzda daha sonra soğanda ve balıkta bulunur.
Karbonhidratlar: Karbonhidratların içerdikleri lifler sayesinde sindirim sistemi daha hızlı çalışır ve karbonhidrat alan kişinin tok kalmasını sağlar ve bu sayede açlık hissini yok eder. Karbonhidratları en çok buğday, kepek gibi tahıl ürünlerinde bulabilirsiniz.
Früktoz: En kolay meyvelerde bulunan früktozu kolayca elde edebilirsiniz. Kan şekeri dengenizi früktoz asla etkilemez. Bunun dışından früktoz sayesinde yemeklerden sonra tatlı ihtiyacınız olmaz. Früktoz için ise bal ve çileği örnek gösterebiliriz.
Krom: Krom elementi vücudunuzda insülin dengesini koruyan bir elementtir. Krom elementinin oluşturmuş olduğu denge kan şekerinizin azalmaması ya da düşmemesi açısından oldukça fazla önem taşımaktadır. Çünkü kan şekerinin düşmesi acıkmaya yol açar. Bu elementi kuru yemişlerden, ceviz ve fındık gibi kabuklu ürünlerden veya tahıl ürünlerinde bulabilirsiniz.
Albümin: Albüminler triptofan oluşturup beyine taşır ve seratonin üretimini arttırıp sizi daha mutlu hale getirir. Bu önemli proteine örnek vermek gerekirse bezelye, fasulye ve fıstık diyebiliriz.

İştahı Azaltan Sağlıklı Besinler iştah kesen yiyecekler kadınlar kulübü iştahı ne kapatır iştahı ne keser kadınlar kulübü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?