Her Satırı Korkunç! 3 Gün Boyunca Sandalyede Ölü Halde Oturttular, Sonra Çamaşır Makinesine Koyup…

Fatih’te Tunuslu Rojdi Tubuldi’nin cesedinin çamaşır makinesinin içine konularak, Sıva ve alçı ile gömülmesine ilişkin yürütülen soruşturmada ev sahibi Sami Ben Abdelghani, olayı polise ihbar eden Muhammed Aymen Mımounı ve o sırada evde bulunan Najla Mekni’ye kasten adam öldürmek suçundan Müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Her Satırı Korkunç! 3 Gün Boyunca Sandalyede Ölü Halde Oturttular, Sonra Çamaşır Makinesine Koyup…
15 Kasım 2018 - 10:58

İstanbul Fatih'te yaklaşık 5 ay önce meydana gelen olayda 50 yaşındaki Tunuslu  Rojdi Tubuldi’nin cesedinin çamaşır makinesine konularak, Etrafı alçı ve sıva ile kapanmış halde bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturma sona erdi. Yürütülen soruşturmaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede ev sahibi Sami ben Abdelghani, olayı polise ihbar eden Muhammed Aymen Mımounı ve o sırada evde bulunan Najla Meknı’nin Maktülü birlikte öldürdükleri belirtildi. Savcılık tarafından İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede şüphelilerden Tunuslu Muhammed Aymen Mımounı’nin olayın polise bildirdiği belirtildi. Olay yerinde Muhammed Aymen Mımounı’nın Polislere ev sahibi Sami Ben Abdelghani’yi göstererek “Bu öldürdü” dediği iddianamede vurgulanırken ihbarcının göstermesi ile banyodaki çevresi alçı ve sıva ile kapatılmış çamaşır makinesinin içinde maktulün cesedinin bulunduğu kaydedildi.

"İÇKİ İÇİP KOKAİN ALDIK BİR SÜRE SONRA AĞZINDAN KÖPÜKLER GELDİ" 

Soruşturma kapsamında tutuklanan ihbarcı Muhammed Aymen Mımounı’nın Emniyette ifadede, “O gece birlikte içki içip kokain aldık. Maktul daha sonra eroin içti. Bir süre sonra ağzından köpükler gelmeye başlayınca kalp masajı yaptık. Kendisine gelmişti. Sabah kalktığımda maktul aynı yerde yatıyordu. Sami’yle birlikte kontrol ettik. Ölmüştü. Üç gün boyunca şahıs ölü şekilde sandalyenin üzerinde oturur vaziyetteydi. Ceset kokmaya başlayınca Sami cesedi çömelmiş şekilde bağlayarak poşete koydu. Ardından çamaşır makinesinin içine soktu. Makineye cesedi koyduktan sonra duvara dayayıp önünü kapattı. Çevresini de alçıyla kapattı. Sonraki iki gün boyunca alçı ve sıvayla uğraştı. Tunus’a gidince annem babam polise anlatmamı istedi. Ben de Türkiye’ye gelerek polise her şeyi anlattım” dediği iddianamede yer aldı.

"İHBARCI MAKTÜLÜ ÇAMAŞIR MAKİNESİNE GÖMDÜ" 

Olayla ilgili olarak tutuklanan ev sahibinin ise ifadesinde, “2005’te karıştığım göçmen kaçakçılığı nedeniyle yurt dışı yasağı konulduğu için Türkiye’den çıkamadım. Maktul Rojdi Tubuldi ile birlikte içki içtik, kokain kullandık. Ağzından köpükler geliyordu. Sonra uyudum. İki saat sonra uyandığımda maktul yerde yatıyordu. Sonraki iki gün boyunca maktulü, ihbarcının odasında otururken gördüm. Muhammed Aymen daha sonra maktulü parka bıraktığını bana anlattı. Muhammed Aymen birkaç gün sonra bana evde bir depo yapacağım dedi. Benim çalışmayan bulaşık makinesinin üzerini kırarak kapak gibi dekor yaptı. Çamaşır makinesini de bunun üzerine koydu. Sonra da maktulü buraya gömdüğünü söyledi. Kimseye anlatamadım. Polisler geldi. Misafirim Najla Mekni olay anında yanımızda değildi”  dediği öğrenildi. Aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adli kontrol şartı ile serbest kalan Najla Mekni ise ifadesinde Hiçbir şeyden haberi olmadığını ve polislerin geldiği gün eve misafir olarak geldiğini söylediği iddianamede yer aldı. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede 2'si tutuklu 3 sanık hakkında birlikte hareket ederek maktulü öldürdükleri gerekçesiyle Müebbet hapis cezası istendi.

Editor:  Haberra

YORUMLAR

  • 0 Yorum