Hayvana Şiddet Bitmiyor! Bu Sefer Kezzapla Saldırdılar!

Osmaniye'de boş bir arazide bulunan sokak köpeğinin kulaklarının kesildiği ve yüzüne kezzapla saldırıda bulunulduğu öğrenildi. Bunun üzerine talihsiz hayvanın tedavisi Gaziantep'te başlatıldı.

Hayvana Şiddet Bitmiyor! Bu Sefer Kezzapla Saldırdılar!
Hayvana Şiddet Bitmiyor! Bu Sefer Kezzapla Saldırdılar! Elif İşçi

Osmaniye'de korkunç bir olay meydana geldi. Bir sokak köpeğine gerçekleştirilen insanlık dışı vahşet hayvana şiddet olaylarının ne kadar korkunç boyutta olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Sokak'ta kulakları kesilmiş ve üzerine kezzap atılmış şekilde bulunan talihsiz hayvanın hayatta kalması için tedavileri devam ediyor. Tedavilerinin gerçekleştirilmesi Gaziantep'e getirildiği öğrenildi. Ancak kezzapla saldırıldığı öğrenilen hayvanın ağız bölgesinde derin yaralar olduğu görüldü. 

Osmaniye'de Düziçi ilçesinde bulunan boş bir arazide vatandaşlar tarafından kezzaplı saldırıda ağır yaralanmış ve ölüme terk edilmiş bir sokak köpeği bulundu. Hemen yetkililere haber verildi. Bunun üzerine Canlı Hayatını İyileştirme Derneği harekete geçti ve yaralı hayvanın tedavi edilmesi için Gaziantep'e götürüldüğü açıklandı. 

KEZZAPLA BAŞ BÖLGESİNE SALDIRMIŞLAR

Köpeğin tedavisini gerçekleştiren Veteriner Hekim Esra Taşkın bu süreçte köpeğin derin yanıkları olduğu kadar enfeksiyonunun da ciddi boyutlarda olduğunu anlattı. Önce tedaviye cevap vermesi için hayvanın enfeksiyonunun tedavi edileceği öğrenildi. Antibiyotik tedavisine başlanarak serumla beslenerek hayvanın biraz olsun kendisine gelmesi sağlanıyor. 

Ağız bölgesinde derin yaraların olduğu öğrenilen hayvan ağzını kullanamıyor. Bu süreçte başka yerde alınacak dokularla birlikte ağız bölgesindeki dokuların iyileştirilmesi amaçlanıyor. Ateşi yüksek olan ve kana karışan bir enfeksiyonu bulunduğundan dolayı talihsiz hayvanın son derece acı çektiği belirtildi. Aynı zamanda kulakları kesilerek büyük bir işkenceye maruz kaldığı görüldü. 

kezzap sokak köpeği vahşet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?