Genç Hemşirenin Hayatını Kaybettiği Kazada Sanıklar Birbirini Suçladı

Hemşire Gizem Berfu Altunoğlu'nun Hayatını kaybettiği 1 kişinin de yaralandığı trafik kazasına ilişkin tutuklu bulunan Merve köstereli ile Tunç Öcal'ın yargılanmasına başlandı.

Genç Hemşirenin Hayatını Kaybettiği Kazada Sanıklar Birbirini Suçladı
Genç Hemşirenin Hayatını Kaybettiği Kazada Sanıklar Birbirini Suçladı melek eren

Kaza sırasında Tunç Öcal ile tartıştıklarını söyleyen Merve köstereli, kavga sırasında Tunç Öcal’ın aracın direksiyonuna müdahale ederek yoldan çıkmasına neden olduğunu iddia etti. Tunç Öcal alkollü olduğu için aracılık kendisinin kullandığını iddia eden köstereli, "Yan tarafta tehlike yaratabileceği aklıma gelmedi" dedi. Mahkemede sanık Tunç Öcal ise direksiyona doğru hamle Yaptığını kabul etti Fakat direksiyona müdahale etmediğini belirterek suçlamaları reddetti.

Mahkeme heyeti dosya da Merve Köstereli'ye ait iki ayrı alkol raporu bulunduğunu yarım saat ara ile alınan raporlar arasında 50 promil fark olduğunu ve yarım saat ara ile 50 promil üniteleri edilip edilmediğinin tespiti için adli tıp Kurumu'ndan rapor alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

HEMŞİRENİN ANNE VE BABASI DA DURUŞMADA HAZIR BULUNDU

İstanbul 3 Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanıklar Merve köstereli ile Tunç Öcal ve avukatlar katıldı. Kazada hayatını kaybeden hemşire Gizem Berfu Altunoğlu babası Fahri Altunoğlu ve annesi İlknur Altunoğlu da müşteki sıfatı ile hazır bulundu.

'DİREKSİYONA MÜDAHALE ETMEK İÇİN EL ATTIM ANCAK DOKUNMADIM'

Tutuklu sanık Tunç Öcal Olay günü arkadaşlarının da bulunduğu araçla karşıdan geldiklerini ve aracı diğer sanık Merve Köstereli'nin kullandığını belirtti. Taşocağı Bu sırada Merve köstereli ile tartıştıklarını belirterek, "Merve ameliyatlı olan burnuma yumruk attı. Burnum kanadı. Kan durmadı, ambulans çağırdılar. Hastaneye gittik. Tekrar araca bindik. Benzinin bitmesinin verdiği kızgınlıkla Merve daha da sinirlendi. Bana saldırmaya başladı. Daha sonra direksiyon hakimiyetini kaybetti ve yayaya çarpıp ölümüne neden oldu. Tartışma sırasında ben Merve Köstereli'ye hiçbir şekilde müdahale etmedim. Benim direksiyona müdahale etmem söz konusu değildir. Ben direksiyona müdahale etmek için el attım ancak dokunmadım. Neden tutuklu olduğumu anlamış değilim. Ben alkol almıştım, Merve de alkol almıştı. Beraatımı  ve tahliyemi istiyorum" dedi.

'YAN TARAFTA TEHLİKE YARATABİLECEĞİ AKLIMA GELMEDİ'

Olaydan önce aracın benzini bitti için Tunç Öcal ile tartıştıklarını belirten Merve köstereli ise, "Tunç ile araçtan indik tartıştık. O bana tokat attı, ben de ona tokat attım. Burnu estetik olduğu için kanadı. Benzin alıp yola devam ettik. Araçta tartıştık. Ben, 'bu iş bitti bir daha senin yüzünü görmek istemiyorum' dedim. Bunun üzerine Tunç birden direksiyona elini attı. Aracın direksiyonunu kırdı. Araç benim hakimiyetimden çıktı ve takla attı. Ben yapsam yaptığımı kabul ederdim. Tunç'u araç kullanmaması için yan tarafta oturttum. Ancak yan tarafta da tehlike yaratabileceği aklıma gelmedi. Takla attıktan sonra ben dışarıya çıktım. Tunç ve araçta bulunan arkadaşlarımız Zeynep ve Berkan dışarıda yatar vaziyetteydi. Hastaneye gittiğimde Gezim Berfu Altunoğlu'nun vefat ettiğini öğrendim. Ben üzgünüm, müştekilere başsağlığı diliyorum. Alkol almıştım ancak araç sürmeme engel bir alkolüm yoktu. Suçsuzum beraatimi ve tahliyemi istiyorum" dedi.

hemşire kaza son dakika son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü