Eski Bakanı Öldüren Caninin Kan Donduran İfadesi: “Kendime Geldiğimde Eski Bakanın Kafası Elimdeydi”

Yaklaşık 5 ay önce Fatih Sirkeci'de eski Milli Savunma Bakanı Mehmet Ercan Vuralhan’ı boğazından üç defa bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Yüksel Karababa Olay günü ne yaptığını hatırlamadığını söyledi. Yüksel Karababa mahkemede verdiği ifadede, "Kendime geldiğimde Ercan Bey'in başı elimdeydi ve yanımda bulunan bıçak boğazına saplanmıştı. Bıçağı kenara bırakıp ellerimi kaldırarak içeridekilere polis çağırmasını söyledim" dedi. Mahkeme heyeti Sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek tanıkların dinlenmesi için duruşmayı başka bir tarihe erteledi.

Eski Bakanı Öldüren Caninin Kan Donduran İfadesi: “Kendime Geldiğimde Eski Bakanın Kafası Elimdeydi”
Eski Bakanı Öldüren Caninin Kan Donduran İfadesi: “Kendime Geldiğimde Eski Bakanın Kafası Elimdeydi” melek eren

Yaklaşık 5 ay önce Fatih Sirkeci'de eski Milli Savunma Bakanı Mehmet Ercan Vuralhan’ı boğazından üç defa bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Yüksel Karababa Olay günü ne yaptığını hatırlamadığını söyledi. Yüksel Karababa mahkemede verdiği ifadede,  "Kendime geldiğimde Ercan Bey'in başı elimdeydi ve yanımda bulunan bıçak boğazına saplanmıştı. Bıçağı kenara bırakıp ellerimi kaldırarak içeridekilere polis çağırmasını söyledim" dedi. Mahkeme heyeti Sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek tanıkların dinlenmesi için duruşmayı başka bir tarihe erteledi.

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 5 Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında Tanık Yüksel Karababa hazır bulundu.  2014 yılında arkadaşı Mustafa Y.K. aracılığı ile eski bakan ile tanıştığını çöplerden İmalat ve geri dönüşüm işi yaptığını kendisine ortak aradığı için Mustafa Y.K ile görüştüğün söyleyen sanık Karababa, "O da ortak olabileceğini fakat bir iki hafta kadar sonra eski savunma bakanı Vuralhan’dan 200 bin Dolar alacağı olduğunu parayı alacağını söyledi. Ancak bu parayı vermesi için harç yatırması gerektiğini söyledi. 500 Euro'ya ihtiyacı olduğunu söyledi. İşinin görülmesi için 500 Euro Mustafa Y.K.'ya verdim. Vuralhan teşekkür etmek için beni yanına çağırdı, ben kendisiyle yapacağım işi anlattım, o da olumlu yaklaştı"  ifadelerini kullandı.

SANIK: NE YAPTIĞIMI HATIRLAMIYORUM
 sanık Karababa, Vuralhan’ın Ürünleri Pazarlayabileceğini Ancak bunun için paraya ihtiyacı olduğunu söylediğini belirterek, "Değişik sebeplerle üç yıl içinde benden 676 bin Dolar  peyderpey aldı.  Buna karşılık ürünlerimi pazarlama işini yapmadı. Paraları başkalarından aldığım için işlerim bozuldu. İş yerimi dağıtmak zorunda kaldım. Bundan dolayı da 350 bin TL zararım oldu Olay tarihinden bir hafta kadar önce kendisiyle konuştuk, bana rahat olmamı işleri halledeceğini söyledi. 17 Nisan 2018 günü verdiğim paraları ertesi gün alabileceğimi paranın saat 13.00 de kendi hesabında olacağını ancak 11.00'e kadar farklı bir ödeme için 2500 Dolar'a ihtiyacı olduğunu söyledi. Kendisine bu parayı bulabileceğimi ancak somut bir belge görmek istediğimi söyledim. O da 'Tamam' dedi. Saat 14.00'e kadar yemek yedik, sohbet ettik. Paranın nerede kaldığını sorunca, 'Sen onu boş ver, arkadaşını çağır bizim işi hallet' dedi. Ben de 4 senedir aynı şeyi söylüyor, hep 'Bu son' diyorsun, sana nasıl güveneyim' şeklinde sözler söyledim.  Kendisi bana 'Sen verdiğin sözü tutmuyorsun, söz vermenin ne anlama geldiğini biliyorsun, ben ne yapayım kardeşim' dedi.  Ben bu sözün içinden bana sözümü tutmayan biri olduğumu ima ettiğini anladım. Çünkü kendisiyle benzer bir diyalogda bulunmuştuk. Uzun süre yaşadığım gerginlikten ve o gün de söylediği sözden sonra kendimi kaybetmişim. Ne yaptığımı hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde Ercan Bey'in başı elimdeydi ve yaptığım iş gereği yanımda bulunan bıçak boğazına saplanmıştı. Ercan Bey korumayı önceden gönderdiği için yalnızdık, ben bıçağı kenara  bırakıp ellerimi kaldırarak içeridekilere polis çağırmasını söyledim. Beratimi talep ederim"  dedi.

BAKANIN KORUMASI: SANIK 'YAPACAK BİR ŞEYİM KALMADI' DEDİ
Duruşmada Tanık sıfatıyla Vuralhan’ın koruması Bahtiyar Yüzer’de Mahkemede Tanık sıfatıyla ifade verirken, "Sanığı, Bakan Bey'in yanına gelip gittiği sırada tanıdım, birçok kez konuşmalarına şahit oldum. Sanığın bakan beye birçok kez para verdiğini ve geri alamadığını biliyorum. Olay günü de Sirkeci'deki bir kafede buluştuk. Bakan Bey 'Dünkü konuşmada geçen para ne oldu?'  diye sordu. Yüksel de 'Para gelecek' diye cevap verdi. Bakan Bey bana 'Biraz uzaklaş, ben yalnız görüşeceğim' dedi. Ben de Sirkeci Gar'ın oraya doğru uzaklaştım, orada dolaşırken bir kalabalık gördüm, oraya gittiğimde Bakan Bey'in kanlar içinde, sanığın da masada yalnız olduğunu gördüm. Yüksel'e 'Kim yaptı?' diye sordum. O da 'Yapacak bir şeyim kalmadı' diye cevap verdi. Benden bile defalarca para istemişti, kabul etmemiştim" dedi. Mahkeme tanıkların dinlenmesi için duruşmayı başka bir tarihe erteledi.

eski milli savunma bakanı istanbul sirkeci cinayet son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır Hakkında Flaş Gelişme! 1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi!
Deniz Çakır Hakkında Flaş Gelişme! 1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi!
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları