Erdoğan'ın Sağlık Talimatına Canan Karatay’dan Tam Destek

İç hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Profesör Doktor Canan Karatay, Ankara'da yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün sağlık ve gıda politikaları kurulunda beslenme ile ilgili yaptığı, "Birçok alanda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar var. Bu işi çözün" Talimatına destek verdiğini söyledi.

Erdoğan'ın Sağlık Talimatına Canan Karatay’dan Tam Destek
Erdoğan'ın Sağlık Talimatına Canan Karatay’dan Tam Destek melek eren

Yargıtay'ın kuruluşunu 150 yılı etkinlikleri kapsamında Profesör Doktor Canan Karatay Ankara'da düzenlenen 'Şeker en tatlı zehirdir' konulu konferansa katıldı. Yargıtay'dan çok sayıda çalışanın katıldığı konferansta konuşan Canan Karatay, Her zaman olduğu gibi 3 beyazdan uzak durulması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Canan Karatay, Enerji içeceklerinin zararlarına da dikkat Çekerek "Bakın geçenlerde iki genç kalp krizi geçirdi. Biri Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesinde. 22 yaşında üniversite öğrencisi. Dün de Zonguldak'ta bir sporcunun kalp krizi geçirip gittiğini gördük. 22 yaşındaki bir insan niçin kalp krizi geçirir? Altında şekerli gazlı içecekler, özellikle enerji içecekleri yatıyor. Çocuklar zaten heyecanlı, delikanlı bunlar. Maça gidiyorlar, oynuyorlar. Bir de üstüne bu enerji içeceklerini yükleyince kan pıhtılaşıyor, gidiyorlar. Stres de var tabii"  ifadelerini kullandı.

'ÇÖZÜM YAVAŞ YAVAŞ BAŞLAMIŞ DURUMDA'

Canan Karatay bir gazetecinin yönelttiği, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu'na talimat verdi. Dedi ki, 'Biri çıkıyor 'ekmek yiyin' diyor biri de 'Yemeyin' diyor. Biri 'yağı su gibi için' diyor diğeri başka bir şey. Biri 'bal ye' diyor 'biri yeme zararlı' diyor. Birçok alanda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar var. Bu işi bir çözün' dedi. Siz ne dersiniz bu konuda?" şeklindeki soruya ise, "Ben de çözelim diyorum. Tabii çözüm çok önemli. Bir devlet politikası olması lazım. Ama çözüm de yavaş yavaş başlamış durumda. Biliyorsunuz okullarda gazlı içecekler artık satılmıyor. Okullara paketli gıda girmeyecek. Çocuklara paketli gıda verilmeyecek. Gençlerimiz hastalanmayacak. En önemli çözüm de gebelere şeker yüklemesi yapılmayacak." yanıtını verdi.

canan karatay cumhurbaşkanı erdoğan sağlık talimatı son dakika son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?