Emekliye 7 Fırsat! Gözler Meclis'e Çevrildi, Haber Bekleniyor

Emeklilere Temmuz Marşı zammın ardından bir müjde daha geldi. Emekliler için mecliste şu anda 7 farklı yasa teklifi bulunuyor. Tekniklerin kabul edilmesi durumunda emeklilerin maaşı artacak faturalarda indirim ve yapıcı yardım başlayacak ve ek gelir çıkacak.

Emekliye 7 Fırsat! Gözler Meclis'e Çevrildi, Haber Bekleniyor
Emekliye 7 Fırsat! Gözler Meclis'e Çevrildi, Haber Bekleniyor melek eren

Türkiye'de 12.3 milyonun mecliste. Mecliste 12.3 milyon emekli ye yönelik yeni yasa teklifi bulunuyor. Tüketici başvuru merkezi SGK Komisyonu Başkanı SGK müşaviri Ali Duman, Emekli olduktan sonra da çalışmak zorunda kalan emeklilere yönelik TBMM'ye girdi yasa teklifi sunulduğuna dikkat çekti. Ali Duman açıklamasında Bu teklifleri neler olduğunu anlattı.

7 AYRI YASA TEKLİFİ VAR

Ali Duman Meclisi şu anda bulunan 7 ayrı yasa teklifini şu şekilde anlattı;
“Emeklilerde aylık bağlama oranlarını (ABO) düşüren eski kanun maddelerinin yürürlükten kaldırılmasına dair kanun teklifi.
Emeklilerde belirlenen en düşük aylığın, 2019 ile 2022 yılları arasında yeni düzenlemeyle yükseltilerek, refah payının artması.
Bu kanun teklifiyle de en düşük emekli aylıklarının; 2019 yılı için bin 200 lira, 2020 için bin 400 lira, 2021 için bin 600 lira, 2022 yılı ve sonrasında ise en az asgari ücret tutarında belirlenmesi talep ediliyor.
Emeklilere ve 65 yaş aylığı alanlara yakacak yardımı yapılması. Bu teklife göre, her takvim yılı için Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında yani her yıl için 6 ay boyunca yakacak yardım ödeneği isteniyor.
Emeklilere verilen bayram ikramiyesinin tüm emeklileri kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesi. Teklifle, bankalar, sigorta şirketleri gibi özel sandıklar üzerinden emekli olanların da emekli ikramiyesi haklarından eşit şekilde faydalanması isteniyor.
Hukuk dışı olması sebebiyle el konulan kazanç ve değerlerden elde edilen gelirin eşit şekilde her emekliye dağıtılması.
Emeklilerin kullandığı su ve enerji gibi zorunlu tüketim giderlerinde indirim sağlanması. Kanun teklifiyle faturalarda yüzde 40 indirim desteği sağlanması isteniyor.
Emekli maaşına yapılan tüm hacizlerde emeklinin rızasının alınması.”

 

Son dakika emekli emeklilere yasa teklifi emeklilere maaş zammı son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü