Cumhurbaşkanı Erdoğan Moldova'da Açıkladı: İki Türk Bankası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Moldova ziyareti sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan Türkiye'nin en önemli bankalarından olan Ziraat Bankası ve Halk Bank'ın Moldova'da şube açacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Moldova'da Açıkladı: İki Türk Bankası
Cumhurbaşkanı Erdoğan Moldova'da Açıkladı: İki Türk Bankası melek eren

Moldova'ya resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ile heyetlerarası görüşme yaptı. Görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Moldova'da yaptığı açıklamada, “Merhum Süleyman Demirel'in ziyaretinden 19 yıl sonra ilk resmi ziyaret olması nedeniyle benim için ayrı. Dodon, ülkemizdeki 24 Haziran seçimlerinin ardından yemin törenime bizzat katılmıştır, teşekkür etmek isterim.” ifadelerini kullandı

ERDOĞAN'DAN 'FETÖ' UYARISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde; “Stratejik ortaklar birbirlerini tereddüt etmeden desteklerler. FETÖ'yle mücadelemiz de Moldova'dan beklenen Türk halkına destek olmalıdır. 15 Temmuz gecesinde 251 şehidimiz oldu, 2193 yaralımız oldu. Bunu yapanlar özellikle yargımıza, silahlı kuvvetlerimize, polisimize sızmış bir terör örgütüdür. Ve bu terör örgütü şu anda Moldova'da da aynı adımlatı atabilir. Dost, dosta bu tür başına gelenleri anlatacak ki aynı yanlışlar yapılmasın.” 

HALK BANKASI VE ZİRAAT BANKASI ŞUBE AÇACAK

“Ekonomik ilişkilerimizin siyasi ilişkilerimize yakışır düzeye çıkarılmasında mutabık kaldık. İki devlet bankası; Halk Bankası ve Ziraat Bankası, elemanlarını buraya göndermek suretiyle bir çalışma yaptılar. En kısa zamanda bu iki bankamızdan biri veya ikisi Moldova'da şubelerini açacaklar. Kılıç meselesi ile ilgili onunda talimatını bakanımıza verdim. En kısa zaman replikasını yapmak suretiyle sizlere en kısa zaman onun yetiştireceğiz.”

MOLDOVA CUMHURBAŞKANI'NIN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra açıklama yapan Moldova Cumhurbaşkanı Dodon ise “Türkiye, milli çıkarlarımızın korunması ve iyi ilişkiler kurma hususunda önemli örnek. İkili görüşmemizde de bahsettiğimiz gibi ben size teşekkür etmek istiyorum. Herkesin bunu bilmesini istiyorum bankacılıkla ilgili Türk yatırımının geleceğiyle ilgili konuştuk.” ifadelerini kullandı.

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan moldova açıklama ziraat bankası halkbank
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?