Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa Ziyareti Öncesi Açıkladı: “Hakkari’de Şehit Sayısı Yükseldi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransa ziyareti öncesi basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari'deki Patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Hakkari'de bir mühimmat depomuzdaki patlama nedeniyle 7 şehidimiz, 25 yaralımız var" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa Ziyareti Öncesi Açıkladı: “Hakkari’de Şehit Sayısı Yükseldi”
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa Ziyareti Öncesi Açıkladı: “Hakkari’de Şehit Sayısı Yükseldi” melek eren

Fransa ziyareti öncesi basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hakkari'de mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonucu 7 askerin şehit olduğunu 25 askerin yaralandığını söyledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel macronun davetlisi olarak Paris'e gitmeden önce havaalanında basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın basın toplantısındaki açıklamalarından satır başları;

"Bugün şu gerçeği de çok yakından görüyoruz. Ülkemizin de içinde bulunduğu coğrafya birçok açıdan Birinci Cihan Harbi'ni hatırlatan acılara ve oyunlara sahne oluyor. Ne yazık ki bu çıkar kavgalarının bedelini mazlum ve mağdurlar ödüyor. Suriye'de ölenlerin sayısı 1 milyonu bulmuş durumda."

"Geçmişte olduğu gibi bugün de bölgemizde kardeşlik ve istikrarın tesiri için gayret sarfediyoruz. Biz Birinci Cihan Harbi sırasında, bağımsızlığı için sadece Çanakkale cephesinde onbinlerce evladını toprağa vermiş bir milletiz. Vatanını korumak için can vermiş bir ecdadın torunlarıyız. Barışın ve bağımsızlığın kıymetini çok iyi biliyoruz."

"Paris ziyareti sırasında hem savaşın sebepleri ve sonuçları üzerine düşünme hem de tüm insani dramları ortaya koyacağız. Bu vesileyle, hükümet ve devlet başkanlarıyla görüşeceğiz."

"Sayın Trump'la kısa süre önce telefon görüşmesi yaptık. Fransa'da fırsat bulabilirsek görüşürüz dedik. Paris'e gidince arkadaşlarımız karşılıklı görüşecekler, bir fırsat tesis etmeye çalışacağız ve bu fırsat çerçevesinde ikili bir görüşmeyi yapacağız."

HAKKARİ'DEKİ PATLAMA

“Milli Savunma Bakanım, Kuvvet komutanlarım hemen oraya gittiler. Tabi gece ciddi bir faaliyet mümkün değildi. Patlamalar devam ediyordu. Bütün gece işi takip ettikleri gibi oradaki generalimiz, generallerimiz ve bütün bu çalışmalarla birlikte devamlı irtibat halinde olduk. Bir defa mühimmatın miyadının dolması gibi bir şeyin olmadığını savunma bakanım bana bildirdi. Burada sadece top ile alakalı şu anda teknik ekip orada, onların bir çalışması var. O ekip, topla ilgili olarak olumsuz şu veya bu şekilde ne açıklayacak onu bilemiyoruz. Zaten açıkladıkları zaman biz de kamuoyu ile paylaşacağız. Net olarak 'şundandır' deme durumunda değiliz. Çok ciddi şekilde takip ediyoruz, izliyoruz."

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkari hakkari de patlama son dakika son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?