Cumhurbaşkanı Erdoğan 23 Nisan Resepsiyonunda Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 23 Nisan Resepsiyonunda Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı
Editör: Haberra
23 Nisan 2019 - 18:11

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimlerine ilişkin kararı ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karara yönelik herhangi bir yoruma girmeyeyim. Şu anda aklımda kaldığı itibarıyla 9 maddede itiraz vardı. Diğer 8'i üzerinde de onların incelenmesine ayrıca karar vermişler. 8 maddenin de incelenmesini şu anda izliyoruz. Onlar da tabii çok çok ciddi başlıklar. Onlar da incelendikten sonra nihai kararı bekleyeceğiz." dedi. 

Gazetecilerin kabinede revizyon olacak mı sorusuna ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hiçbir zaman bununla ilgili açıklama yapmadım. Medya veya birileri istedi diye eğer kabine değişikliği yoluna gidecek olursak, bu ülkede istikrar diye bir şey kalmaz. Eğer bir değişme gerekiyorsa gerektiği zaman onu zaten yaparız ama birilerinin siparişi üzerine ben kabine değişikliğine hiçbir zaman gitmem böyle bir adetim yok."  ifadeleri ile yanıt verdi. 

TRUMP İLE GÖRÜŞME OLABİLİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD Başkanı Trump ile bir görüşme olup olmayacağı sorusuna ise, "bugünlerde görüşmemiz olabilir" yanıtını verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında, "Türkiye İttifakı, Cumhur İttifakı'nın farklı bir versiyonudur. Biz şu anda 82 milyonu ayırarak konuşamayız. 82 milyonu biz bir ittifak içerisinde 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' olarak topluyoruz. Kastımız da budur." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum